تردد بیش از ۹۶۰ هزار زوار حسینی از مرز خسروی

سرویس کرمانشاه _ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: در ایام اربعین امسال ۹۶۰ هزار و ۳۰۰ نفر از پایانه مرزی خسروی تردد کرده اند.

به گزارش کردپرس؛ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه از ابتدای ماه صفر (۲۷ مرداد) تاکنون بیش از ۵۱۸ هزار و ۴۰۰ نفر از مرز خسروی خارج شده اند، خاطرنشان کرد: تعداد افرادی که از خسروی وارد کشورمان شدند نیز در این مدت حدود ۴۴۱ هزار و ۹۰۰ نفر بوده است.

کرمی ادامه داد: اربعین امسال نزدیک به ۹۶۰ هزار و ۳۰۰ نفر از پایانه مرزی خسروی تردد کرده اند و هم اکنون در موج بازگشت زوار از مرز خسروی قرار داریم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه درباره وضعیت تردد روز گذشته در محورهای استان نیز اظهار کرد: روز گذشته بیش از ۷۹۱ هزار تردد در محورهای استان به ثبت رسیده که بیش از ۶۷۹ هزار مورد آن مربوط به وسایل نقلیه سبک بوده است.

کرمی متوسط تردد ساعتی روز گذشته در محورهای کرمانشاه را بیش از ۳۴ هزار تردد اعلام کرد.

سال گذشته در مجموع ۵۰۰ هزار زائر در ایام اربعین از مرز خسروی تردد کردند که به گفته ی مسوولان با توجه به توسعه زیر ساخت ها و ۲۴ ساعته شدن تردد از این گذرگاه، امسال پیش بینی ها حاکی از دو برابر شدن تردد زائران از این مرز رسمی به عنوان اصلی ترین و قدیمی ترین محل تردد زائران به عتبات عالیات و کربلا است.

کد خبر 2760563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha