تردد ٥٠ هزار نفر زائر اربعین از مرز تمرچین پیرانشهر

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از تردد ۵۰ هزار زائر اربعین از پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر در ١١روز گذشته خبر داد.

به گزارش کردپرس، پیمان آرامون با اعلام این خبر گفت: از ۲۷ مردادماه سالجاری تاکنون در حدود ۵۰ هزار زائر از پایانه مرزی تمرچین تردد کردند که در مقایسه با سال گذشته از رشد ۸۹ درصدی حکایت دارد.

او ادامه داد: از این میزان تردد ۱۶ هزار ۵۰۰ نفر را زائر ورودی و ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر را زائر خروجی شامل می شوند که اوج ترددها تاکنون به روزهای ۶ و ۵ شهریور ماه اختصاص دارد و بالغ بر ۳۰ هزار نفر از تردد کنندگان را زائران ایران و مابقی را زائران خارجی تشکیل می دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای افزایش علاقه مندی زائران جهت تردد از پایانه مرزی تمرچین به سمت عتبات عالیات اظهار کرد: اجرای طرح های مختلف ایمنی، راه اندازی روشنایی، اجرای طرح های روکش آسفالت، خط کشی، نصب تابلو و علائم در کلیه محورهای منتهی به پایانه مرزی تمرچین و همچنین تامین ناوگان مورد نیاز و پیگیری های استاندار محترم در راستای شبانه روزی شدن فعالیت مرز برای تردد زائران و رایزنی مقام عالی استان با کشور مقابل در راستای کاهش هزینه های سفر از جمله دلایل این استقبال است که در روزهای آتی افزایش بیشتری را شاهد خواهیم بود.

کد خبر 2760161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha