مجوز تردد خودروهای شخصی از مرز سیرانبند بانه صادر شد

فرماندار شهرستان بانه از موافققت گمرک برای تردد خودروهای شخصی در مرز سیرانبند خبر داد و گفت: این مهم در آینده ای نزدیک اجرایی و عملیاتی می شود.

به گزارش کرد پرس، کمال خدری با اشاره به فعالیت مرز رسمی سیرانبند بانه، گفت: با پیگیری های صورت گرفته از سوی مسئولان استانی و شهرستانی، مجوز تردد خودروهای شخصی از مرز سیرانبند بانه صادر شده است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در در راستای اجرایی کردن این مهم، افزود: ایجاد زیرساخت های لازم برای تردد خودروهای شخصی از مرز سیرانبند بانه در دست اقدام است و در این راستا قرار است همه ادارات و سازمان های مسئول مشارکت و همکاری لازم را داشته باشند.

فرماندار شهرستان بانه ایجاد راه ارتباطی مناسب را یکی از نیازهای اصلی برای تردد خودروهای شخصی از مرز سیرانبند عنوان کرد و اظهار کرد: ایجاد و راه اندازی درب ورودی و خروجی مجزا، ایجاد امکانات و زیرساخت های ارتباطی و اداری مناسب از دیگر نیازهای اجرایی کردن این مهم به شمار می رود.

عسکری با بیان اینکه هم اکنون روزانه ۴۰۰ نفر به صورت مسافر از مرز رسمی سیرانبند بانه تردد می کنند، ادامه داد: در صورت اجرایی کردن این طرح، زمینه برای تردد مسافران بیشتری نیز فراهم می شود.

خدری با اشاره به نقش اجرایی کردن این طرح در سایر بخش ها، یادآور شد: تردد خودروهای شخصی از مرز زمینه ساز افزایش تجارت در این مرز است و در همین راستا تلاش می شود که با استفاده از تمامی ظرفیت های در اختیار این مهم هر چه سریعتر اجرایی و عملیاتی شود.

وی بر تلاش ادارات و سازمان های دولتی مستقر در مرز در راستای انجام وظایف خود تاکید کرد و بیان کرد: زیرساخت های لازم در مرز به ویژه در درون محوطه آن باید هر چه سریعتر تقویت شود و ادارات باید هر کدام وظیفه خود را به خوبی در این محدوده اجرایی کنند.

فرماندار شهرستان بانه با اشاره به برکات رشد فعالیت های تجاری و مرز در سیرانبند بانه، گفت: توسعه و تقویت فعالیت های مرز باعث توسعه شهرستان و استان می شود و به همین دلیل انتظار می رود که در سایه تعامل بخش خصوصی و دولتی شاهد فعالیت های بهتری در این راستا باشیم.

خدری با اشاره به تصویب منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان، افزود: رشد فعالیت های تجاری در مرز و پیوند مسائل تجاری و مرزی به مسئله منطقه آزاد یک امر بسیار مهم برای رشد فعالیت های تجاری و صادرات کالا در استان کردستان به شمار می رود.

کد خبر 2759706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha