موقعیت کنونی پ.ک.ک در جنگ با ترکیه

سرویس جهان- فردریک گیردینگ معتقد است پ.ک.ک در برابر حملات پیوسته ترکیه، با استفاده از تکنولوژی های جدید جنگ تضعیف شده است اما احتمال نابودی آن توسط ترکیه دور از انتظار است.

به گزارش کردپرس، فردریک گیردینگ، کارشناس مسائل کردها و تقابل ترکیه با پ.ک.ک تاکید کرد که مسئله کردهای ترکیه از طریق درگیری نظامی میان آنارا و پ.ک.ک قابل حل نیست.

او در مصاحبه با وبسایت خبری-تحلیلی المانیتور آمریکا، درباره وضعیت کنونی تقابل ترکیه با حزب کارگران کردستان ترکیه یا پ.ک.ک گفت: با توجه به استفاده ترکیه از آخرین تکنولوژیهای جنگ و عضویت آن در سازمان نظامی ناتو، این کشور برتری نظامی نسبت به پ.ک.ک دارد اما نمی تواند این گروه را از بین ببرد. او تاکید کرد که موقعیت پ.ک.ک در این نبرد تضعیف شده است.

این کارشناس هلندی مسائل کردها با اشاره به بی توجهی ترکیه به پیشنهادهای آتش بس توسط پ.ک.ک گفت: ترکیه خواهان ایجاد صلح نیست و بر تقابل و درگیری نظامی با پ.ک.ک تاکید دارد. او تاکید کرد حل مسئله کردهای ترکیه از طریق نظامی ممکن نیست بلکه تنها راه حل آن نشستن بر سر میز مذاکره است.

فردریک گیردینگ درباره تاثیر عبدالله اوجالان، رهبر زندانی پ.ک.ک بر سرنوشت جنگ یا صلح در ترکیه گفت: آزادی او از زندان تا حد زیادی بر حل مسئله کردها تاثیر خواهد گذاشت زیرا او همچنان نفوذ زیادی دارد.

کد خبر 2759578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha