درخواست شهرداران ۱۸ کلانشهر از سران قوا برای جرم انگاری ساخت و سازهای غیرمجاز

سرویس کرمانشاه _ شهرداران ۱۸ کلانشهر کشور از جمله کرمانشاه، در نامه‌ای خطاب به سران قوا خواستار جرم انگاری ساخت و سازهای غیرمجاز در قوانین جزایی و ضمانت اجرایی مناسب برای ارعاب سازندگان غیرمجاز، به منظور رعایت قانون شدند.

به گزارش کردپرس؛ شهرداران ۱۸ کلانشهر کشور از جمله کرمانشاه، تهران، قم، تبریز، اصفهان و ... در نامه‌ای خطاب به سران قوا خواستار جرم‌انگاری ساخت ‌و ساز غیرمجاز و تعریف مسئولیت کیفری برای سازندگان این سازه‌ها شدند.

در این نامه آمده است: ساخت و سازهای غیرمجاز در قوانین جزایی جرم انگاری نگردیده و هیچ ضمانت اجرایی مناسبی برای ارعاب سازندگان غیرمجاز، به منظور رعایت قانون وجود ندارد و متخلفین با سوءاستفاده از این خلا قانونی، ضمن ایجاد خطرهای جانی و مالی برای ساکنین این سازه ها،آسیب های جبران ناپذیری به زیست شهری نیز وارد می سازند.

در ادامه این نامه عنوان شده است: همچنین با عنایت به اینکه اکثر این ساخت و سازها در مناطق محروم و کم برخوردار شهری اتفاق میفتد، این افراد با سوءاستفاده از ناآگاهی اقشار کم درآمد و محروم، اقدام به فروش غیر قانونی ساختمان ها و واحدهای غیرمجاز می نمایند و متأسفانه در اکثر موارد شهرداری ها امکان تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز را ندارند.

لذا مستدعی است، به منظور جلوگیری از این اقدامات فاجعه بار که به شکل وسیعی امنیت جانی و مالی افراد متعددی را تهدید می نماید، به صورت ویژه و با فوریت دستور فرمایید، موضوع شرح الذکر در قالب طرح یا لایحه در مجلس محترم شورای اسلامی مطرح شده و مورد رسیدگی واقع گردد و ساخت و سازهای غیرمجاز، واجد وصف کیفری تلقی شده و سازندگان و مرتکبین ساخت وسازهای غیرمجاز مجرم محسوب گردیده و نسبت به خطرات و آسیب های مالی و جانی آتی مسئولیت کیفری داشته باشند.

کد خبر 2759353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha