تخصیص ۷۸ میلیارد ریال برای احداث راه ۴ روستای سروآباد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: ۷۸ میلیارد ریال اعتبار برای احداث و تکمیل راه های چهار روستایی شهرستان سروآباد اختصاص یافت.

به گزارش کرد پرس، ارسلان ازهاری در بازدید از روستاهای جولانده، دیوزناو، دل و دله مرز از توابع شهرستان سروآباد، گفت: اجرای طرح های اشتغال زایی و تولیدی در نقاط صفر مرزی با هدف کمک به ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستاییان و در نتیجه افزایش تولیدات داخلی از اولویت های مهم نظام است.

وی اظهار کرد: اگر بتوانیم زمینه لازم جهت استفاده از ظرفیت های منطقه از استان را شناسایی و در راستای ایجاد اشتغال با تکیه بر استعدادهای هر منطقه گام برداریم می توانیم نسبت به دستیابی به اهداف تعیین شده با همکاری دستگاه های اجرایی امید داشته باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان با اشاره به پروژه احداث و آسفالت راه روستایی دیوزناو، جولانده، دل و دله مرز، افزود: پروژه احداث و آسفالت راه روستایی این روستاها با اعتباری بالغ بر ۷۸ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و محرومیت زدائی اختصاص یافته است که امیدواریم با تامین اعتبار لازم به این پروژه ها حداکثر تا ۲ سال آینده به بهره برداری برسد.

ازهاری ادامه داد: در راستای تکمیل و ایجاد زیر ساخت های لازم برای استقرار حوضچه های پرورش ماهی سیروان با هدف کمک به توسعه گردشگری و تبدیل منطقه به قطب پرورش و تولید ماهی های سردآبی نیز اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال از محل طرح مولدسازی و فروش اموال مازاد سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تامین شده است که سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان پس از شناسایی متقاضیان و ثبت درخواست این افراد جهت دریافت تسهیلات بانکی با نرخ سود کم بهره اقدام کنند.

وی از توجه ویژه دولت سیزدهم به مناطق محروم به عنوان بازوی اجرایی ارزشمند در راستای توسعه مناطق روستایی خبر داد و یادآور شد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال «مهار تورم، رشد تولید» نامگذاری شده است تمام دستگاه های اجرایی سطح استان ضمن برنامه ریزی لازم برای تحقق منویات معظم له در این خصوص که همانا ایجاد زیرساخت های لازم برای افزایش تولیدات داخلی و استفاده از پتانسیل های منطقه ای است گام بردارند و در این بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان نیز از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد.

کد خبر 2756060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha