بیش از یک تُن مواد غذایی فاسد در سروآباد معدوم شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان سروآباد گفت: از ۲۴ اسفند سال گذشته تاکنون، بیش از یک تُن مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته از مراکز عرضه و اماکن اقامتی این شهرستان کشف، جمع آوری و معدوم شده است.

به گزارش کرد پرس، محمدکریم حسینی گفت: از ۲۴ اسفند سال ۱۴۰۱ نظارت و بازدید بازرسان بهداشت محیط از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد خوراکی به دلیل تعطیلات نوروزی و همچنین ماه مبارک رمضان شدت بیشتری گرفت.

وی افزود: در این مدت ۶۰۶ مورد بازدید از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد خوراکی و ۶۳ مورد نظارت و بازدید مراکز اقامتی و بین راهی صورت گرفت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سروآباد با اشاره به اینکه ۵۲۲ مورد کلرسنجی و نمونه برداری از آب شرب نیز انجام شد، اظهار کرد: ۱۰ مورد شکایات بهداشتی مربوط به شهرستان از طریق سامانه ۱۹۰ ثبت و رسیدگی و ۴۲ مورد هم از مواد غذایی نمونه برداری شد.

حسینی ادامه داد: مرکز بهداشت این شهرستان با تشکیل اکیپ های بازرسی متشکل از کارشناسان بهداشت محیط در سطح شهرستان، بازرسی ها را از اماکن عمومی مانند هتل ها، اقامتگاه ها، بوم گردی ها و اماکن تهیه و توزیع مواد خوراکی، با شدت بیشتری انجام می دهد.

کد خبر 2753920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha