۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱

سرویس ایلام - پس از کدر شدن آب رودخانه چرداول و ایجاد نگرانی در بین مردم و فعالان محیط زیست، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام در خصوص دلایل آن توضیحاتی داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، علیرضا محمدی گفت: آلودگی و کدر شدن رودخانه چرداول (چناره) ناشی از خروج پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر اسلام آباد و کارخانه (خمیر مایه برتر) واقع در شهرک صنعتی شهرستان اسلام آباد استان کرمانشاه است. 

وی اظهار داشت: به دنبال گزارشاتی مبنی بر آلودگی، کدر بودن و تغییر رنگ رودخانه چناره در شهرستان چرداول، سریعا به همراه معاونین به محل اعزام و ضمن بازدید نسبت به نمونه برداری از آب رودخانه و ارسال به آزمایشگاه اقدام شد.

محمدی افزود: ضمن بازدید از روستاهای موجود در مسیر نهایتا منشأ آلودگی محل خروجی پساب واقع تصفیه خانه فاضلاب شهر اسلام آباد و کارخانه خمیر مایه برتر، مشاهده شد.

وی با بیان اینکه در مورد حفاظت از محیط زیست با هیچ شخص و واحد تولیدی مماشات نخواهیم کرد، افزود: مراتب اعتراض خود نسبت به وضع موجود به اطلاع مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه رسانده شده است.

محمدی با اشاره به جلسه ای که به زودی با حضور مدیران و معاونین تخصصی اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام و کرمانشاه برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در صورت تکرار این امر از طریق مراجع محترم قضایی پیگیری های لازم انجام می گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط استان ایلام با اشاره به اینکه در استان نیز رایزنی‌هایی برای حل این مشکل شده است، بیان داشت: امیدواریم که این مشکل بزودی مرتفع تا کشاوزان و روستائیان با خیال آسوده از آب رودخانه استفاده کنند.

کد خبر 2753856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha