به قواعد بازی توسعه پایبند باشیم / بهزاد خالوندی

سرویس کرمانشاه _ شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از معدود مجموعه‌های تصمیم گیری است که با محوریت کارآفرینان و تولیدکنندگان شکل گرفته و به همان میزان که فضای طرح مطالبات برای این قشر مولد فراهم شود، شانس رهایی از توسعه نیافتگی هم بیشتر می‌شود.

خبرگزاری کردپرس _شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در واقع پارلمان محلی کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و بستری برای طرح مطالبات و مشکلات کارآفرینان و تولیدکنندگان به شکل رودررو و در حضور ‌مدیران ارشد استان است.

این شورا از معدود مجموعه‌های تصمیم گیری است که با محوریت صاحبان صنایع، معادن، کشاورزی، اصناف و ... شکل گرفته و بستری برای شنیدن دیدگاه‌های بخش خصوصی است. و به همان میزان که فضای طرح مطالبات فراهم باشد، شانس رهایی از توسعه نیافتگی هم بیشتر می‌شود.

دعوت از نمایندگان در این نشست‌ها هم در راستای گوش فرادادن به صدای بخش خصوصی و پیگیری مشکلات و مطالبات آن ها از طریق ظرفیت های مجلس شورای اسلامی است.

یکی از الزامات اولیه پیشرفت، رعایت قاعده بازی توسعه و احترام و تعامل متقابل بخش‌های مختلف با یکدیگر و همگرایی و همراهی برای پیشرفت است و معمولا توسعه نیافتگی محصول ناتوانی در رعایت این قاعده بازی است.

نماینده‌ای که در شورای گفتگو حضور می‌یابد باید قاعده بازی حضور در این شورا را هم بپذیرد و این حق را برای نمایندگان بخش خصوصی قایل باشد که آن ها بتوانند در پارلمان محلی خود آزادانه اظهار نظر کنند و الا کرمانشاه همچنان بر مدار توسعه نیافتگی خواهد چرخید.

کد خبر 27259

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha