مرز بین‌المللی باشماق مریوان از طرف عراق بسته است

سرویس کردستان - استاندار کردستان با اشاره به بازگشایی مرز بین‌المللی باشماق مریوان در روز جمعه گذشته، گفت: از روز یکشنبه به دلیل مشکلاتی که از سمت کشور همسایه یعنی عراق به وجود آمد، مسیر این مرز در آن سمت مرز بسته شده است.

به گزارش کرد پرس، اسماعیل زارعی کوشا گفت: مسیر مواصلاتی بخش عمده‌ای از روستاها که به دلیل بارش برف سنگین بسته شده بود، بازگشایی شده است اما هنوز در مناطقی از استان به ویژه منطقه سروآباد و هورامان، بخاطر ارتفاع بسیار زیاد برف، امداد رسانی کمی سخت بوده اما در حال انجام است.

وی اظهار کرد: برای تامین مایحتاج روستاهایی که مسیر مواصلاتی‌شان هنوز بازگشایی نشده از بالگرد امداد هلال احمر کمک گرفته‌ایم و باز هم کمک خواهیم گرفت.

استاندار کردستان با اشاره به بازگشایی مرز باشماق مریوان در روز جمعه گذشته، ادامه داد: از روز یکشنبه به دلیل مشکلاتی که از سمت کشور همسایه یعنی عراق به وجود آمد، مسیر مرز باشماق در آن سمت مرز بسته شده است.

زارعی‌کوشا یادآور شد: این مشکل باعث ایجاد تراکم خودروهای سنگین ترانزیتی در مرز باشماق شده است و اعلام کردیم تا حد امکان ورودی نداشته باشیم تا وضعیت تعیین تکلیف شود.

کد خبر 26094

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha