مراکز غیرمجاز و آلوده عرضه فراورده‌های خام دامی شهر ریجاب پلمپ می شود

سرویس کرمانشاه ـ رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دالاهو از تشکیل کارگروه بهداشت و سلامت به منظور مقابله با بیماری مشترک بین دام و انسان و همچنین کرونا در این شهرستان خبر داد و گفت: پلمپ مراکز غیرمجاز و آلوده عرضه فراورده‌های خام دامی در سطح شهر ریجاب انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، «اردلان جمشیدبیگی» اظهار داشت: کارگروه سلامت فوق در راستای حفظ بهداشت و سلامت عمومی شهروندان و با تاکید مراجع قضایی به همراه مصوبات آن در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مبارزه با ویروس کرونا وظیفه همگانی است، خاطرنشان کرد: با هماهنگی عوامل فرمانداری و سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط از جمله شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، صمت، بخشداری ها و شهرداری های تابع و دامپزشکی در قالب اکیپ مشترک برای حفظ سلامت مردم اقدام به پلمب 14 واحد عرضه مرغ زنده در دالاهو صورت گرفت.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دالاهو از اجرای فاز دوم و سوم پلمب مراکز غیر مجاز توزیع مواد خام دامی و زنده فروشی دام و طیور و تعطیلی آنان در شرایط بحرانی کنونی همزمان با سراسر کشور در دالاهو خبر داد و گفت: شهروندان بایست آژیر قرمز این بحران را جدی بگیرند و تا رفع بحران کرونا از منازل خارج نشوند و به هیچ عنوان از دستفروشان مواد غذایی و غیربهداشتی تهیه نکنند.

جمشیدبیگی در بخش دیگری از سخنانش به ادامه مبارزه با ویروس کرونا و لزوم رعایت ایمنی و بهداشتی از سوی همه ارگان ها به ویژه دامداران و دامپروری های شهرستان دالاهو اشاره و تصریح کرد: پلمپ مراکز غیرمجاز و آلوده عرضه فراورده‌های خام دامی در سطح شهر ریجاب انجام خواهد شد و گزارش تکمیلی آن ارسال می گردد.

پرئیس اداره دامپزشکی شهرستان دالاهو به اجرای گشت های بازرسی از امکان بهداشتی، دامپروری ها، کشتارگاه ها و... در این شهرستان اشاره و تاکید کرد: مردم می‌توانند هرگونه مشکلات و تخلفات بهداشتی را با شماره تماس 1512 و پل ارتباطی سامانه پیامکی 100010001512 اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند تا رسیدگی به آن در اسرع وقت انجام شود.

کد خبر 256667

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha