سیب های باقی مانده آذربایجان غربی هوایی صادر می شوند

سرویس آذربایجان غربی- پس از آنکه وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد از ۴۵۰ هزار تن سیب باقی مانده در سردخانه های آذربایجان غربی تنها ۲۰۰ هزار تن قابلیت صادرات را دارند، امروز معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی از حمل سیب در قالب سیستم حمل و نقل هوایی به کشورهای هدف توسط سازمان تعاون روستایی خبر داد.

به گزارش کردپرس، نادر صادقی با اشاره به هماهنگی های لازم با سازمان تعاون روستایی کشور مبنی بر خرید و صادرات سیب درجه یک استان از طریق سیستم حمل و نقل هوایی به کشورهای مختلف، گفت: در این زمینه سازمان تعاون روستایی همانگونه که سیب صنعتی کشاورزان را به به صورت تضمینی خریداری کرد، در حوزه خرید سیب صادراتی و حمل و نقل هوایی نیز ورود پیدا کرده است .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با اشاره به پیگیری های استاندار آذربایجان غربی و حضور مدیر عامل سازمان تعاون روستایی ایران در استان و برگزاری جلسات مختلف در زمینه رفع مسائل و مشکلات صادرات سیب استان، اظهار کرد: سازمان تعاون روستایی، سیب درجه یک صادراتی استان را از صادرکنندگان و صاحبان این محصولات که درسردخانه های استان موجود است، را خریداری و اقدام به صادرات سیب به کشورهای هدف خواهد نمود و در این شرایط صادرکنده قطعا به نفع اقتصادی خود خواهد رسید.

او ادامه داد: سازمان تعاون روستایی چند فروند هواپیمایی باری را برای روند صادرت سیب استان تدارک دیده است که با سوخت دولتی این حمل و نقل هوایی بصورت مکرر تا پایان صادرات سیب استان به کشورهای هدف انجام خواهد شد .

صادقی تاکید کرد : در سال جاری یک میلیون و ٢٦٠هزار تن تولید سیب استان بود، که حدود ۳۵۰ هزار تن سیب صنعتی و مابقی سیب درجه یک و دو جهت صادرات یا توزیع در بازارهای داخلی در ۴۰۰ سردخانه استان نگهداری شد .

معاون استاندار تاکید کرد: با توجه به هماهنگی استاندار محترم آذربایجان غربی با مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور ، در کمترین زمان ممکن حدود ٤٢هزار و ٥٠٠ تن از سیب صنعتی کشاورزان توسط سازمان تعاون روستایی به جمع مبلغ حدود ۵۰ میلیارد تومان به صورت تضمینی خریداری شد که تماما به کشاورزان عزیز پرداخت گردید ، از طرف دیگر حدود ۲۹۸ هزارتن سیب صنعتی کشاورزان نیز توسط کارخانه‌های کنسانتره استان و سایر استانها نقداً از کشاورزان خریداری شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ۷ برابر شدن صادرات سیب از گمرکات استان به نسبت مدت مشابه سال قبل افزود: بر اساس اعلام اتحادیه سردخانه‌ داران استان در حال حاضر حدود ۴۴۰ هزارتن سیب درجه یک و دو در سردخانه‌های استان باقی مانده که تنها ٢٠٠ هزار تن آن قابلیت صادرات دارد که امیدواریم با استفاده از سیستم حمل و نقل هوایی (کارگو) شاهد شتاب بخشیدن در روند صادرات سیب به عنوان یکی از محصولات استراتژیک استان باشیم .

در کردپرس بیشتر بخوانید؛

فقط نصف سیب های باقی مانده در سردخانه ها قابلیت صادرات دارند!

١٠ هزار میلیارد تومان سیب؛ قربانی بی برنامگی صادراتی ایران

صادرات لاکپشتی و ترس از فاسد شدن محصول در قطب سیب ایران!

کد خبر 25454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha