‍ جرائم مربوط به تیراندازی به صورت ویژه رسیدگی می شود

کرمانشاه - رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه تیراندازی ها باعث ناامنی و ایجاد رعب و وحشت میان شهروندان می شود، گفت: این موضوع به صورت ویژه توسط دستگاه قضائی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

به گزارش کردپرس و به نقل از پایگاه خبری پلیس، "پرویز توسلی زاده" در کمیته پیگیری و مقابله با جرائم خشن استان که با حضور مسئولان قضائی و انتظامی در سالن جلسات دادگستری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به وقوع حدود 500 مورد تیراندازی در استان از ابتدای سال جاری تاکنون بر اساس آمارهای پلیس، گفت: هر کدام آن ها می توانست منجر به قتل و وقوع حوادث ناگوارتری شود و اگر مدیریت لازم برای برخورد و پیشگیری صورت نگیرد در آینده مشکل ساز خواهد بود.

وی با بیان اینکه تیراندازی یکی از موضوعاتی است که امنیت جامعه را به چالش می کشد، افزود: برخورد قاطعانه با افراد تیرانداز به صورت جدی باید در دستور کار مقامات قضائی و انتظامی قرار گیرد، کما اینکه هم اکنون نیز این عزم و اراده به صورت جدی وجود دارد و برخوردهای لازم صورت گرفته است.

توسلی زاده با بیان اینکه برخورد با جرم تیراندازی یک طرف قضیه است، خاطرنشان کرد: موضوع مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد پیشگیری از وقوع این جرم است، کما اینکه تجربه نیز به خوبی ثابت کرده همواره پیشگیری بهتر از درمان بوده و نتایج و اثرات بهتری دارد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه اشرافیت خوبی بر جرائم خشن در استان از سوی دستگاه قضائی و پلیس وجود دارد، گفت: لیست جرائم رخ داده به صورت مرتب از سوی پلیس به دادگستری استان ارائه و به صورت ویژه با آن ها برخورد می شود.

وی با تاکید بر اینکه امروز هیچ مجرمی در استان کرمانشاه از حاشیه امنیت برخوردار نیست، گفت: امروز عزم دستگاه قضائی و نیروی انتظامی بر برخورد قاطعانه با افرادی است که به هر نحو سعی در ایجاد ناامنی و رعب و وحشت میان مردم را دارند.

توسلی زاده یادآوری کرد: انتظاری هم که در این میان از پلیس می رود تشدید مقابله با مجرمان و افراد تیرانداز، جمع آوری اسلحه های غیرمجاز و رصد و پایش مداوم مناطق جرم خیز است که تیراندازی های بیشتری در آن ها انجام می شود.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه در عین حال از مسئولان قضائی استان نیز خواست تا در دادسراها و تمامی مراجع قضائی و دادگاه های تجدید نظر شعب ویژه ای برای رسیدگی به جرائم مربوط به تیراندازی اختصاص داده و قرار بازداشت موقت برای افراد تیرانداز را هم در اولویت قرار دهند.

وی همچنین با اشاره به نقش معاونت فرهنگی اجتماعی پلیس کرمانشاه در اقدامات پیشگیرانه و دادن هشدارهای لازم در خصوص مجازات مربوط به تیراندازی گفت: این معاونت با توجه به جایگاه خوبی که میان شهروندان و اصحاب رسانه دارد می تواند اطلاع رسانی های لازم را انجام داده و مردم را از اقدامات صورت گرفته پلیس و دستگاه قضائی مطلع کند.

توسلی زاده در پایان با قدردانی از تلاش ها و زحمات پلیس در برقراری نظم و امنیت، گفت: جانفشانی ماموران زحمتکش انتظامی در عرصه های مختلف خصوصا مقابله با مجرمان و مخلان نظم و امنیت عمومی بر کسی پوشیده نیست و همه ما قدردان این زحمات و تلاش های شبانه روزی هستیم.

کد خبر 25427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha