تظاهرات مردم قامیشلو در اعتراض به بسته شدن دروازه های مرزی کردستان سوریه توسط پارتی

سرویس سوریه - هزاران نفر از مردم کانتون قامیشلو در اعتراض به بستن دروازه های مرزی توسط پارتی تظاهرات کردند.

به گزارش کردپرس، هزاران نفر از مردم قامیشلو در اعتراض به بستن دروازه های مرزی شمال و شرق سوریه از جمله دروازه های سمالکا و الولید توسط حزب دمکرات کردستان (پارتی) و همکاری این حزب با حکومت ترکیه تظاهرات کردند.

به نوشته روژنیوز شمس خان گولو یکی از اعضای حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) در سخنرانی کوتاهی با اشاره به مقاومت مردم شمال و شرق سوریه در برابر حملات حکومت ترکیه و همکاری پارتی با این کشور، گفت: «توطئه ها علیه کردها همچنان ادامه دارد. ما باید بر اساس ارزش های خود به مبارزه ادامه دهیم.»

شمس خان گولو افزود: «پارتی از دیرباز با همکاری با حکومت ترکیه به کردستان خیانت کرده است. آنها در حمله های حکومت ترکیه به کوه های کردستان شرکت دارند. پارتی شمال و شرق سوریه را نیز تحریم می کند و در برابر حمله های حکومت ترکیه به شنگال و کردستان سوریه سکوت اختیار می کند.»

گولو با بیان این که بسته شدن دروازه های مرزی کردستان سوریه توسط پارتی امری تصادفی نیست، گفت: «پارتی نمی تواند ما را از آرمان های خود دور کند. ما نیرو و اراده خود را از جان باختگانمان می گیریم و تا اخرین نفر در برابر توطئه ها مقاومت می کنیم.»

در این راه پیمایی حسن الساعد به نمایندگی از قبایل عرب و کرد کردستان سوریه از دولت اقلیم کردستان خواست تا اجساد اعضای جان باخته نیروهای مدافع خلق (HPG) را به مادران آنها تحویل دهد.

الساعد با بیان اینکه بسته شدن دروازه مرزی پیشخابور (سمالکا) برای تحریم مردم منطقه است، خاطرنشان کرد: «حملات ترکیه به منطقه همچنان ادامه دارد و این حکومت تلاش می کند بین مردم منطقه اختلاف ایجاد کند.»

او در پایان گفت: «پروژه ترکیه برای تغییر بافت جمعیتی عفرین، سرکانی، و گری سپی، و ترک نشین کردن این مناطق همچنان ادامه دارد. در کردستان عراق از سلاح شمیایی استفاده می شود. از سوی دیگر جهان در برابر همه این اتفاقات سکوت کرده است. مردم منطقه خودشان باید در برابر حمله ها و پروژه های حکومت ترکیه مقاومت کنند.»

لازم به ذکر است که گفته می شود 5 تن از اعضای HPG در شامگاه 28 آگوست 2021 در یک حمله در منطقه خلیفان جان خود را از دست داده اند. نیروهای HPG بر اساس اظهارات یکی از 7 نیروی این سازمان که از این حمله جان به در برده بود، مسئولیت این حمله را به عهده پارتی می دانند. مادران اعضای جان باخته HPG مدتی است در دروازه مرزی سمالکا تحصن کرده و خواستار تحویل گرفتن اجساد فرزندان خود هستند.

کد خبر 24992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha