ترافیک ناوگان ترانزیتی ورودی مرز بازرگان به صفر رسید

سرویس آذربايجان غربى- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از به صفر رسیدن ترافیک ناوگان ترانزیتی در ورودی پایانه مرزی بازرگان خبر داد.

به گزارش کردپرس، از راهداری آذربایجان غربی، ارسلان شکری در خصوص صف کامیون در مرز بازرگان اظهار کرد: هر ساله و در اواخر سال میلادی به علت فعالیت‌های مالیاتی و مشوق‌های اعطایی از طرف کشور ترکیه به تجار از یک طرف و از طرفی دیگر ورود کامیون‌های کشنده زیر سه سال از پایانه مرزی بازرگان بر اساس معافیت‌های مالیاتی نوسازی ناوگان باری کشورمان، تردد کامیون‌های یخچالی استان ایغدر ترکیه و کوچک بودن محوطه پایانه گوربلاغ ترکیه موجب بروز صف‌های طولانی ناوگان ترانزیتی در پایانه مرزی بازرگان می‌شود که این مشکل با تلاش‌های صورت گرفته رفع شد.

او ادامه داد: خوشبختانه با هماهنگی و همکاری نهادهای مستقر در پایانه مرزی بازرگان و نظارت‌های انجام شده و انتقال رویه‌های گمرکی، انتقال تخلیه و بارگیری‌ها به پس کرانه، افزایش تردد و پذیرش ۲۴ ساعته مشکل صف‌های طولانی کامیون در این پایانه مرزی بر طرف شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: با راه اندازی تیر پارک توسط منطقه آزاد ماکو در مرز بسیاری از مشکلات و صف‌های طولانی بر طرف شده و با هماهنگی‌های صورت گرفته با طرف ترکیه‌ای روزانه بیش از ۸۰۰ کامیون از این مرز تردد می‌کنند.

کد خبر 24985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha