اختصاص 2 هزار میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه استانی به کردستان

سرویس کردستان - استاندار کردستان از اختصاص اعتبار 2 هزار میلیارد تومانی به این استان در قالب صندوق توسعه استانی خبر داد و گفت: سال آینده سال تحول در حوزه سرمایه‌گذاری و اشتغال است.

به گزارش کرد پرس، اسماعیل زارعی‌کوشا در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان غرب کشور و مدیران واحدهای اقتصادی این بنیاد در کردستان، گفت: بنیاد زمینه‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در اختیار دارد و با توجه به ظرفیت‌های نهفته کردستان، می‌شود در این بخش شاهد فعالیت‌های بهتری بود.

وی با تاکید بر لزوم تسهیل در خصوص سرمایه‌گذاری بنیاد در استان کردستان، اظهار کرد: می‌توان با اتکاء به ظرفیت‌ها و استعدادهای استان کردستان، اقدامات مختلفی در بخش‌های سرمایه‌گذاری و توسعه‌ای از سوی بنیاد صورت گیرد.

استاندار کردستان افزود: با نگاه ویژه‌ای که مهندس فتاح به استان کردستان دارند و با توجه به ظرفیت مرز، افزایش تولیدات با هدف صادارات یکی از فرصت‌های مناسب در استان کردستان است.

زارعی کوشا با اشاره به اولویت دولت سیزدهم در راستای توجه به معیشت مردم، ادامه داد: دغدغه‌ها و مشکلات مردم از نگاه دولت دور نمانده و به همین دلیل دولت در تلاش است تا با اقدامات مختلف در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور گام‌های مهمی بردارد.

وی با بیان اینکه سال آینده نقطه عطفی در حمایت از تولید خواهد بود، یادآور شد: راه‌اندازی صندوق توسعه ملی یکی از مهمترین اقدامات دولت در راستای حمایت از بخش تولید به شمار می‌رود.

استاندار کردستان به سهم استان کردستان از محل اعتبارات صندوق توسعه اشاره کرد و بیان کرد: سال آینده صندوق توسعه استان‌ تاسیس و راه‌اندازی می‌شود که اختیار آن با استان‌هاست و سهم کردستان از محل این اعتبارات ۲ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

کد خبر 24875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha