بخش گردشگری حاشیه سدهای کردستان توسعه می‌یابد

سرویس کردستان - معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از توسعه بخش گردشگری در حاشیه سدها و رودخانه‌های استان خبر داد.

به‌ گزارش کرد پرس، آرمان وطن‌دوست در اولین جلسه کمیته مشترک این اداره‌کل و شرکت آب منطقه‌ای استان، در خصوص استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری در حاشیه سدها و رودخانه‌های استان، گفت: منابع آبی استان فرصتی مهم برای تنوع بخشی به جاذبه‌های گردشگری کردستان است.

وی اظهار کرد: سدها و رودخانه های کردستان با مناظر بی‌نظیر و جاذبه‌های خاصی كه دارند، ظرفیت‌های بزرگی برای رشد و توسعه صنعت گردشگری استان به‌شمار می‌آیند.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان افزود: تسهیل در امر سرمایه‌گذاری و ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی لازمه توسعه گردشگری سدهای استان است و باید با برنامه‌ریزی دقیق و اصولی از این پتانسیل در زمینه رونق صنعت گردشگری استفاده کرد.

وطن‌دوست بیان کرد: طرح‌های گردشگری و طبیعت‌گردی می‌توانند با رعایت قوانین و مقررات دستگاه‌های متولی، زمینه توسعه استان را فراهم سازند.

وی یادآور شد: امیدوارم با ارائه راهکارهای مناسب توجه بخش خصوصی را برای رونق گردشگری و استفاده از ظرفیت آبی استان در عین رعایت ضوابط کمی و کیفی، جلب کنیم تا مردم بتوانند از این ظرفیت گردشگری به‌درستی استفاده کنند.

کد خبر 24777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha