افتتاح شانزدهمین مرکز ترک اعتیاد اقامتی میان مدت ایلام درچرداول

سرویس ایلام - شانزدهمین مرکز ترک اعتیاد اقامتی میان مدت استان با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان محلی در شهرستان چرداول افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، زهرا همتی مدیر کل بهزیستی ایلام در این آیین با ذکر اینکه امسال تاکنون یک هزار و 250 نفر در مراکز ترک اعتیاد استان پذیرش شده، افزود: نحوه درمان مصرف کنندگان مواد مخدر پذیرش شده در این مرکز بصورت غیر دارویی و مدت زمان اسکان آنها بین یک تا سه ماه است.

وی پرداخت یاری برگ برای ترک مصرف مواد به افراد نیازمند و پرداخت تسهیلات اشتغال را از جمله حمایتهای این اداره کل از مصرف کنندگان مواد مخدر و بهبود یافتگان از دام اعتیاد عنوان کرد.

همتی با اشاره به شناسایی 319 معتاد متجاهر در ایلام گفت: امسال یک میلیارد و 200میلیون ریال به عنوان یاری برگ به مصرف کنندگان مواد مخدر و یک میلیارد و 600 میلیون ریال به عنوان کمک هزینه درمان معتادان متجاهر پرداخت شده است.

مدیر کل بهزیستی ایلام همچنین از معرفی 39بهبود یافته اعتیاد در سال جاری به بانکها برای دریافت تسهیلات اشتغال خبر داد و گفت: در این زمینه امسال 19میلیارد ریال به عنوان تسهیلات به این افراد پرداخت شده است.

وی همچنین ضمن اشاره به افتتاح مرکز اقامتی میان مدت بهبود عصر زاگرس در چرداول گفت: این مرکز با هدف درمان مصرف کنندگان مواد مخدر افتتاح و با ظرفیت 30نفر دارای کادر پنج نفره متشکل از تیم بهبود،نگهبان و آشپز است.

کد خبر 24220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha