اعلام آمادگی 15 سرمایه‌گذار خارجی برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه

سرویس کردستان - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان با اشاره به اینکه تاکنون قرارداد 19 سرمایه‌گذار در منطقه ویژه اقتصادی بانه منعقد شده است، گفت: با 10 طرح سرمایه‌گذار خارجی هم توافق شده و زمین برای اجرای این طرح‌ها در نظر گرفته شده است.

به گزارش کرد پرس، احمد خسروی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید استاندار کردستان از منطقه ویژه اقتصادی بانه، گفت: یکی از برنامه‌های اولویت‌دار شرکت شهرک‌های صنعتی استان، بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بانه است.

وی اظهار کرد:‌ واگذاری اراضی در منطقه ویژه اقتصادی بانه با نظارت و هماهنگی شورای راهبردی منطقه در استان انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان افزود: در فاز یک منطقه ویژه اقتصادی بانه، عملیات زیرساختی شامل خیابان‌کشی، آب، برق، گاز و فیبرنوری در 35 هکتار و طول معابر 2.5 کیلومتر انجام شده است.

خسروی با بیان اینکه فاز دوم این پروژه هم در 50 هکتار تعریف و برای اجرای کارهای آماده‌سازی به پیمانکار واگذار شده است، ادامه داد: از سوی شورای راهبردی منطقه ویژه اقتصادی بانه 43 سرمایه‌گذار معرفی شده که تاکنون با 19 سرمایه‌گذار داخلی در این منطقه قرارداد منعقد شده است.

وی یادآور شد: براساس دعوت‌نامه‌ای که صورت گرفت، از طرف سرکنسول‌گری جمهوری اسلامی 15 سرمایه‌گذار خارجی به وزارت خارجه معرفی و مدارک آنها ترجمه شده است و این سرمایه‌گذاران به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان معرفی شده‌اند که 10 طرح از این تعداد صنعتی است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان بیان کرد: 10 طرح سرمایه‌گذار خارجی در مرحله تشکیل شرکت هستند که یک مورد هفته آینده به جمع قراردادهای موجود اضافه می شود.

خسروی با اشاره به اینکه استقبال سرمایه‌گذاران از منطقه ویژه صنعتی بانه براساس اعلام شورای راهبردی بسیار بالا است، گفت: یکی از مهمترین موارد اساسی برای ایجاد واحدهای تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی و شهرک‌های صنعتی ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز است که همه زیرساخت‌های لازم در منطقه ویژه اقتصادی بانه مهیا شده و از این لحاظ مانعی وجود ندارد و اراضی آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران واقعی است.

وی اظهار کرد: تا این لحظه در راستای ایجاد زیرساخت‌ها در فاز یک منطقه اقتصادی بانه 28 میلیارد تومان هزینه شده است.

کد خبر 23917

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha