تخصیص اعتبار تصفیه خانه فاضلاب ماکو هنوز صورت نگرفته است!

سرویس آذربایجان غربی- نماینده ماکو در مجلس شورای اسلامی، خواستار تحقق تخصیص اعتبارات مصوب برای اجرای پروژه فاضلاب ماکو شد و گفت: علیرغم پیگیری های صورت گرفته هنوز تخصیص اعتباری صورت نگرفته است.

به گزارش کردپرس، محمد علیپور، در جلسه شورای اداری ماکو که با حضور مشاور رييس جمهور و دبير شورايعالي مناطق آزاد تجاري-صنعتي و ويژه اقتصادي برگزار شد، دوگانگی مدیریت در منطقه و عدم اجرای ماده ۶۵ احکام دائمی برنامه هاي توسعه کشور را عاملی برای عدم توفیق در رسیدن به اهداف منطقه آزاد برشمرد و افزود: اتمام راه محورهای پلدشت و دیگر پروژه های راهسازی که منطقه آزاد ماکو شروع کرده است ضروری است.

او با اشاره به محصور شدن منطقه آزاد ماکو و بهره گیری از مشوق ها و مزایای قانونی منطقه تاکید کرد و گفت:‌ تا زمانیکه فنس کشی منطقه به اتمام نرسیده مردم از ظرفیت های این منطقه منتفع نخواهند شد زیرا در صورت محصور شدن منطقه مقوله قاچاق معنا نخواهد داشت.

نماینده ماکو در مجلس، خواستار تحقق تخصیص اعتبارات مصوب برای اجرای پروژه فاضلاب ماکو شد و افزود: در این خصوص نیز اقداماتی انجام گرفته ولی علیرغم پیگیری های صورت گرفته فعلا تخصیص اعتباری صورت نگرفته است.

٧٥ درصد درآمدهای منطقه آزاد ماکو صرف پروژه های عمرانی شده است

در ادامه، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز از هزینه کرد ۸۳۹ میلیارد تومانی سازمان منطقه آزاد برای پروژه های عمرانی و زیرساختی منطقه خبرداد و گفت: ۷۵ درصد درآمدهای منطقه صرف پروژه های عمرانی و زیرساختی شده است.

محمدرضا عبدالرحيمي افزود: تکمیل پروژه های مهم نیمه تمام عمراني و آغاز عملیات پروژ های اولویت دار عمراني متناسب با منابع سازمان در کنار تسهیل و رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران موجود و البته جلب و جذب سرمایه گذاری های جدید در بخش های مختلف صنعت، معدن، كشاورزي، گردشگري و خدمات هم زمان با چابك سازي سازمان منطقه آزاد به عنوان راهبردهاي پيش رو در دستور كار قرار گرفت.

عبدالرحیمی از شفاف سازی تمامی امورات سازمان با بارگذاری تمامی قراردادها و واگذاری ها در پرتال سازمان خبرداد و گفت: منطقه آزاد ماکو پیشران در شفاف سازی در بین مناطق آزاد كشور است و کلیه امورات اعم از واگذاری زمین،‌ ثبت شرکت و صدور تمامی مجوزها بصورت الکترونیکی صورت می گیرد.

او یکی از ضروریت های رسیدن به اهداف مناطق آزاد را برخورداری این منطقه از طرح جامع عنوان کرد و ادامه داد: مطالعات طرح جامع راهبردیساختاری توسعه منطقه تکمیل و برای تصویب به شورایعالی مناطق ارسال شده است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو با تاکید بر اینکه ارتقای شاخص های سلامت و بهداشت منطقه به عنوان زیربنای توسعه است تصریح کرد: رویکرد جدی و اصلی سازمان منطقه آزاد ماکو توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی جوامع محلی است.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور روز شنبه جهت بازدید از طرح های عمرانی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو به این منطقه سفر و در مدت حضور در این منطقه از ظرفیت منطقه آزاد تجاری ماکو و مناطق ویژه آذربایجان غربی بازدید می کند.

گفتنی است؛ بعد از دو دهه تعلل در تکمیل تصفیه خانه فاضلاب ماکو به بهانه نبود اعتبارات، چندی پیش مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی از سرعت گرفتن احداث تصفیه خانه فاضلاب ماکو خبر داده و گفت: تا دو سال آینده شهروندان ماکو از خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب برخوردار شوند.

در کردپرس بیشتر بخوانید؛

تصفیه خانه فاضلاب ماکو تا ٢ سال آینده به بهره برداری می رسد

تصفیه خانه فاضلاب ماکو؛ از تعلل در تکمیل اعتبارات تا بحران زیست محیطی!

اوج گیری بحران زیست محیطی فاضلاب شهری ماکو/‌ تشکیل پرونده برای ترک فعل مدیران مربوطه

کد خبر 23685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha