کمبود فضای آموزشی در گوگ تپه/ حضور ٣٥ نفر در کلاس ٢٠ متری

سرویس آذربايجان غربى- سخنگو شورای شهر گوگ تپه مهاباد گفت: در نبود فضای آموزشی برای دانش آموزان و راکد ماندن طرح های آموزشی، الان بیش از ۶۰۰ دانش آموز در کلاس های ۳۵ نفر به بالا در فضای ۲۰ متری در حال تحصیل هستند.

به گزارش کردپرس، حسن نوری زاده، در جلسه معارفه شهردار جدید شهر تازه تاسیس "گوگ تپه"، با اشاره به کمبودهای زیرساخت های خدماتی در این شهر گفت: یکی از نیازهای اصلی نبود فضای آموزشی برای دانش آموزان و راکد ماندن طرح های آموزشی است.

او ادامه داد: الان بیش از ۶۰۰ دانش آموز در کلاس های ۳۵ نفر به بالا در فضای ۲۰ متری در حال تحصیل هستند.

سخنگو شورای شهر گوگ تپه اضافه کرد: هم اکنون شهر گوگ تپه حتی یک متر زمین ورزشی مسقف برای تفریح و ورزش جوانان ندارد و طرح های فضای سبز شهر نیز غیرفعال بوده و در این بخش نیز شهرداری گوگ تپه نیاز به حمایت دارد.

او با بیان اینکه شهرداری تنها نهاد خدمات رسان مستقر در این شهر است، افزود: نبود یک پایگاه انتظامی برای امنیت بیشتر، نبود ماشین آلات آتش نشانی و همچنین نداشتن کلینیک درمانی از دیگر نیازهای اولویت دار این شهر است که باید برای استقرار آنها چاره ای اندیشیده شود.

در ادامه؛ فرماندار ویژه مهاباد گفت: شهرداری ها به ویژه در شهرهای تازه تاسیس از جذب نیروی مازاد و خارج از چارت سازمانی به طور اکید خودداری کنند.

عارف خدرلو افزود: جذب نیروی انسانی بدون برنامه و خارج از دستورالعمل های ابلاغی در شهرداری های نوپا موجب افزایش هزینه های جاری و ناتوانی در اجرای طرح های عمرانی خواهد شد.

او با بیان اینکه تمام مسئولان دستگاه های اجرایی موظف به ارایه خدمات به شهرداری "گوگ تپه" هستند، ادامه داد: از شهروندان این شهر و همچنین اعضای شورای این شهر درخواست داریم در راستای آگاه سازی نسبت به اختیارات و وظایف شوراها آگاه شوند تا انتظارت خارج از تعهد بوجود نیاید.

فرماندار ویژه مهاباد با بیان اینکه شهرداری گوگ تپه نیاز به حمایت دارد، گفت: با توجه به موقعیت و جایگاه ویژه این شهر در مسیر ارتباطی مهاباد، چشم انداز و پتانسیل خوبی در این منطقه برای توسعه و آبادانی پیداست و امیدواریم مجموعه شورا و شهرداری از این ظرفیت استفاده بهینه کنند.

خدرلو اضافه کرد: سرریز جمعیت مهاباد برای تامین مسکن و اقامت با توجه به گرانی ملک در داخل این شهر به روستاهای نزدیک از جمله گوگ تپه مستقر شده و همین امر نیز فرصت خوبی برای گسترش و آبادنی و اجرای زیرساخت‌های خدماتی در این شهر تازه تاسیس است.

به گزارش کردپرس، به نقل از ایرنا؛ در ادامه این مراسم حکم شهردار جدید گوگ تپه با امضای استاندار آذربایجان‌غربی توسط فرماندار مهاباد به "فایق مصطفی نژاد" واگذار شد.

گفتنی است؛ مطابق استاندارد های جهانی فضاهای لازم برای کلاس های درس نظری ٥.٦ در ٥.٨ متر مربع بوده است در این کلاس ها که اصطلاحا کلاس های درس سنتی از آنها یاد می شود فضاهای لازم به ازای هر دانش آموز ۲ متر مربع بوده است و این درحالی است که اگر چنین کلاسی برای کلاس های آزاد و هنری مورد استفاده قرار گیرد به ازای هر نفر ٥.٤ متر مربع فضا نیاز است.

کد خبر 22706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha