شرایط پذیرش مهمان در رستوران‌ها در شرایط زرد

‍سرویس کرمانشاه _ کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه گفت: اگر فاصله اجتماعی رعایت شود با توجه به قرارگیری در شرایط زرد پذیرش مهمان در رستوران‌ها بلامانع است.

به گزارش کردپرس؛ بهمن خدادادیان اظهار کرد: نظارت بر رعایت مسائل بهداشتی در رستوران ها بر عهده مرکز بهداشت است اما از نظر کیفیت غذا، مواد اولیه و رعایت وزن تعزیرات حکومتی نیز می تواند دخالت کند.

وی با تاکید بر اینکه بر چگونگی رعایت مسائل بهداشتی در رستوران ها نظارت می کنیم، افزود: با لحاظ شیوع کرونا بر پنج آیتم داشتن کارت بهداشت، پوشیدن لباس مناسب، داشتن کلاه و دستکش و گرفتن ناخن، استفاده از ماسک و انجام واکسیناسیون کرونا افزون بر رعایت مسائل بهداشتی و نظافت دیوارها، سقف ها، تهویه، آب و فاضلاب، دربها و پنجره ها و ابزار کار در رستوران ها از میز و صندلی گرفته تا چرخ گوشت و ...نظافت می شود.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه گفت: همچنین بر نحوه نگهداری مواد غذایی خام و فرآوری شده در انبار و در حین پخت و نحوه نگهداری و گرم کردن مواد غذایی نیز نظارت می شود.

خدادادیان با بیان اینکه داشتن تهویه مناسب ضروری است، تصریح کرد: اگرچه توصیه می شود که سفارشها به صورت بیرون بر باشد اما اگر فاصله اجتماعی رعایت شود با توجه به قرارگیری در شرایط زرد پذیرش مهمان بلامانع است.

وی افزود: بازرسی اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی نیز هنگام بازرسی مواردی را مدنظر قرار می دهند و البته بر قیمت‌ مواد اولیه و غذاها نظارت می کنند.

کد خبر 22640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha