استاندار جدید، میدان را برای نقش آفرینی جوانان توانمند مهیا کند/ فرهاد سالارمند*

سرویس کرمانشاه _ موضوع انتخاب استاندار جدید کرمانشاه مدت هاست به عنوان یکی از موضوعات مهم توسط فعالان و نخبگان دنبال می‌شود. فرهاد سالارمند فعال مدنی و صاحبنظر حوزه سیاسی در قالب یک یادداشت به این موضوع پرداخته است.‌

خبرگزاری کردپرس_ با وجود گمانه‌زنی‌های بسیار در خصوص انتخاب استاندار کرمانشاه، به نظر می‌رسد گزینه قطعی مشخص شده و در نشست صبح چهارشنبه هیئت دولت استاندار جدید رسما اعلام می شود. فارغ از موضوع بومی و یا غیربومی بودن استاندار، عنوان برخی موضوعات و نکاتی در این شرایط ضروری به نظر می رسد.

در این میان آنچه در حال حاضر بیش از هر چیز دیگری دارای اهمیت است، موضوع استفاده از مدیران جوان، متخصص و در عین حال ارزشی در سطح ادارات و سازمان های دولتی استان است. بی گمان به کارگیری و میدان دادن به مدیران جوان، با انگیزه، دغدغه مند و توانمند، راهگشای حل مشکلات امروز جامعه است.

کرمانشاه برای توسعه و پیشرفت نیازمند به مدیرانی متخصص، با برنامه و در عین حال ارزشی و پایند به نظام مقدس جمهوری اسلامی است. این استان برای جبران عقب ماندگی ها و رشد و بالندگی بیشتر، به انگیزه و انرژی نیروهای جوان سخت احتیاج دارد و با بهره گیری از این ظرفیت، می توان برای حل مشکلات و معضلات موجود گام های بلند و اساسی برداشت.

فارغ از اینکه شخص استاندار بومی است یا غیر بومی، نیاز به یک پوست اندازی اساسی در لایه مدیران ادارات و سازمان ها به شدت احساس می شود و بی شک به کار گیری جوانان کرمانشاهی در عرصه های مدیریتی، نشاط اجتماعی و انگیزه مضاعفی را برای استان به ارمغان می آورد.با نگاهی گذرا به ترکیب مدیران فعلی متوجه می شویم، سال هاست تقریبا ترکیب ثابتی از افراد بر کرسی مدیریت سازمان ها و ادارت تکیه زده اند و اگر مدیر جدیدی هم انتخاب شده از میان نیروهای قدیمی و به اصطلاح باتجربه بوده که از یک اداره به اداره دیگری رفته است. در حالی که همزمان صدها جوان متخصص و با انگیزه در خارج از گود منتظر فرصت بوده و هستند .

فقدان باور و اعتماد به توانمندی های جوانان، یکی از مهمترین ضعف های استانداران این سال های اخیر بوده است. و این اتفاق در حالی رخ داده که دهه اول انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی را عموما جوانان ۲۰ تا ۳۰ ساله مدیریت کردند. امروز انتصاب مدیران جوان، مطالبه مردم کرمانشاه و جریان ارزشی حاضر در استان است که اتفاقا در انتخابات ریاست جمهوری هم تمام قد از ریئس جمهور منتخب حمایت نمودند و در هر جا نیاز بود، شبانه روز در صحنه حاضر بودند.
در سطح کلان هم که بنگریم تحقق گام دوم انقلاب نیز با بکارگیری نیروهای جوان، با انگیزه و ارزشی میسر می شود همچنانکه مقام معظم رهبری نیز بارها تاکید داشتند که گام دوم انقلاب توسط جوانان باید برداشته شود. امروز مطالبه اصلی ما از مدیر ارشد و استاندار انتخابی فارغ از اینکه بومی است یا غیر بومی، عمل به این توصیه رهبر معظم انقلاب است. در پایان برای استاندار جدید آرزوی موفقیت و پیروزی و برای مردم کرمانشاه سربلندی و بهروزی آرزومندم.

*فعال سیاسی و مدنی

کد خبر 22399

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha