بهره برداری از فاز اول طرح جامع گمرک پرویزخان

سرویس کرمانشاه _ معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه بهره برداری از فاز اول طرح جامع گمرک پرویزخان با سرمایه گذاری ۷۳ میلیارد تومانی خبر داد.

سرویس کرمانشاه _ معاون اقتصادی استاندار؛ در این جلسه، افتتاح فاز اول طرح جامع گمرک پرویزخان را گامی بزرگ در ساماندهی این بازارچه مهم ارزیابی کرد و گفت: توسعه صادرات غیر نفتی برای کشور بسیار مهم است آن هم در دوره‌ای که با بی‌رحمانه ترین تحریم‌ها مواجه و در شرایط سخت اقتصادی قرار داریم و به لطف خداوند و همراهی و مقاومت مردم تاکنون سربلند مانده‌ایم و خواهیم ماند.

معاون استاندار اظهار داشت: مرز پرویزخان نقش بسیار مهمی در توسعه صادرات غیر نفتی داشته و بزرگترین مرز زمینی، در مرزهای مشترک ایران با عراق است و بیشترین حجم صادرات غیر نفتی از این مرز به کشور عراق و اقلیم کردستان انجام می‌شود بنابراین باید توجه ویژه‌ای به تامین زیرساخت‌ها و رفع مشکلات آن داشته باشیم.

بهزاد باباخانی بیان داشت: از میان ۵ استانی که با عراق مرز مشترک دارند استان کرمانشاه با سهم ۴۵ درصدی از صادرات غیرنفتی به عراق بیشترین نقش را در تجارت با این کشور داشته است که رشد ۹ درصدی حجم صادرات در ۸ ماهه امسال بیانگر همین موضوع است.

وی در پایان گفت: طرح جامع گمرک پرویزخان با وجود تحریم‌ها و بیماری کرونا اجرا و فاز اول آن آماده شد و فازهای بعدی هم در آینده اجرا خواهد شد و امیدوارم این مرز به استانداردهای لازم و نیز جایگاه واقعی خود دست یابد که تحقق این مسئله نگاه ویژه ودعزمی جدی را می‌طلبد.

کد خبر 22240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha