سیل مهاباد به مجموعە شهرداری ١٢ میلیارد تومان خسارت زد

سرویس آذربایجان غربی- سرپرست شهرداری مهاباد گفت: سیل اخیر در این شهر حدود ١٢ میلیارد تومان خسارت بە مجموعە شهرداری وارد کرده است و مسئولان کشوری باید نسبت به تجهیز و تقویت امکانات شهرداری تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، عزیز عزیز نژاد، در جلسە ستاد بحران شهرستان مهاباد، ضمن ارائە گزارش تکمیلی از مجموعە اقدامات صورت گرفته در پی سیل اخیر منطقە مکریان، تلاش و تعامل دستگاه های ذیربط شهرستان را خواستار شد.

سرپرست شهرداری مهاباد با تاکید بر این که بر آورد ریالی خسارات سیل اخیر با تائید کارشناسان ذیربط نزدیک بە ١٢ میلیارد تومان شامل زیر ساخت های این مجموعە بودە است، گفت: از مسئولین کشوری و استانی انتظار داریم با همیاری و مساعدت در این راستا نسبت به تجهیز و تقویت امکانات شهرداری تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

عزیزنژاد افزود: بعد از ۵ روز تلاش شبانه روزی پرسنل زحمت کش مجموعە شهرداری، پاکسازی و شستشوی تمام خیابان های اصلی ، کانالها و جوب های سطح شهر صورت گرفتە است.

سرپرست شهرداری مهاباد تصریح کرد: همچنین در این بین از مسیرهای سیل خیز شهرستان از جمله روستای اوزندره و جاده لاچین و جاده های منتهی به منطقه مکریان بازدید و این محورها نیز پاکسازی شدند.

او افزود باید شهر از لحاظ توپوگرافی مطالعه و بررسی شود و در محلات سطح شهر آسیب شناسی صورت گیرد و مسئولان دلسوزانه در این مسایل ورود پیدا کنند.

عزیز نژاد در پایان ضمن تقدیر از همه دستگاه های اجرایی؛ از حضور استاندار آذربایجان غربی و همچنین معاونت استاندار و فرماندار ویژەی شهرستان در مناطق سیل زده تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش کردپرس، حوالی ساعت ١٥:٠٠ روز چهارشنبه ١٢ آبان در پی بارندگی شدید ٢٠ میلی‌متری که حدودا ٣٠ دقیقه تداوم داشت در کوی مکریان مهاباد و مسیل‌های بالادستی آن، رواناب‌ها به طور ناگهانی افزایش یافتند و سیلاب این منطقه از شهر را در بر گرفت و به زیرساخت های شهری، ٧٥ واحد مسکونی و ٣٠ خودرو خسارت جدی وارد کرد.

کد خبر 21504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha