سرقت ٤٠٠ میلیون تومانی ارز دیجیتال توسط دوست مالباخته

سرویس آذربایجان غربی- رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی گفت: طی یک عملیات پلیسی ارز دیجیتالی سرقتی به معادل ٤٠٠ میلیون تومان ، پیگیری شد.

سرهنگ اکبر نصرتی، در خصوص جزئیات این خبر به کردپرس گفت: در پی ارائه مرجوعه قضایی توسط یکی از شهروندان مبنی بر اینکه مقادیری ارز دیجیتال وی به سرقت رفته است، موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

سرهنگ نصرتی ادامه داد: بنا بر اظهارات شاکی رمز و پسوردی در اختیار هیچ کسی قرار داده نشده و فقط اطلاعات و رمز کیف پول الکترونیکی خود را در گوشی ذخیره کرده بود.

او افزود: با اقدامات کارشناسی و فنی صورت گرفته، متهم که یکی از دوستان شاکی بود، مورد شناسایی قرار گرفت و در مواجهه با ادله قاطع پلیس ضمن اعتراف به جرم خود اقرار کرد که از اعتماد دوستش سوءاستفاده کرده و با دسترسی به گوشی شاکی، اطلاعات کیف پول الکترونیکی وی را به دست آورده و مقادیری ارز را به سرقت برده است.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی گفت: امروزه خرید و نگهداری از ارزهای دیجیتال محبوبیت بیشتری یافته و کاربران زیادی را به خود جذب کرده است، از این رو دانستن نکات امنیتی در استفاده از رمز ارزها برای کاربران که قصد ورود به این حوزه را دارند لازم و ضروری است.

او با اشاره به اینکه ورود بدون دانش فنی به عرصه خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌تواند سرمایه افراد را با خطر رو به رو کند، به شهروندان توصیه کرد: هرگز کلید خصوصی کیف پول دیجیتالی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و از احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده کنند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌غربی با بیان اینکه سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) به عنوان پل ارتباطی با هموطنان است، گفت: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه موارد خلاف قانون در فضای مجازی می‌توانند از این طریق با پلیس در میان بگذارند.

کد خبر 20638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha