بررسی طرح تحقیق و تفحص  از بارز کردستان/برخورد با متخلفان در دستور کار

سرویس کردستان - نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی از بررسی تحقیق و تفحص از کارخانه لاستیک بارز کردستان خبر داد و گفت: روا نیست به نام کردستان کارخانه‌ای افتتاح شود و مردم محلی نفعی از آن نبرند.

به گزارش کرد پرس، محسن فتحی با یادآوری اعلام وصول تحقیق و تفحص از کارخانه لاستیک بارز کردستان در صحن علنی، گفت: این تحقیق و تفحص هم اکنون در کمیسیون اجتماعی در حال بررسی است.

وی درباره محورهای تحقیق و تفحص، اظهار کرد: وجود ابهامات در چگونگی بکارگیری‌ و استخدام ها، تفاوت در میزان پاداش‌ها و پرداختی‌های پرسنل دلسوز این کارخانه نسبت به بارز کرمان، نحوه هزینه کردها، میزان بدهی‌ها، عدم افتتاح فازهای تکمیلی و وجود ابهامات مالی فراوان از جمله محورهای تحقیق و تفحص است که با توجه به نگرانی مداوم مردم کردستان به این موضوع ورود کردیم.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی این اقدام را شروعی برای ورود و حسابرسی به سایر موسسات و کارخانجاتی دانست که از بیت‌المال و سهم بودجه‌ای کردستان در توسعه در سال‌های گذشته دریافتی‌های کلانی داشته و متاسفانه تاکنون توجهی به رفع مشکلات استان نداشته‌اند.

فتحی با بیان اینکه روا نیست به نام کردستان کارخانه‌ای افتتاح شود و مردم محلی نفعی از آن نبرند، افزود: کار به جایی رسیده که مسئولان کارخانه، حساب‌های بانکی خود را از کردستان به مرکز انتقال داده اند! در این رابطه می‌طلبد شفاف بگویند که منابع خود را در چه محلی صرف کرده‌اند.

وی در پاسخ به این فرضیه که در یکی از واگذاری‌ها عظیم در منطقه شبهات و ابهام‌های فراوانی وجود دارد، بیان کرد: خوشبختانه آهنگ فساد ستیزی در بین ارکان نظام شدت گرفته و همان گونه که بسیاری از معاملات کلان کشوری فسخ شد این گونه واگذاری‌ها هم شامل مرور زمان نمی شود و در صورت برطرف نشدن ابهامات و ارائه مستندات شفاف برای رعایت حقوق بیت المال و مردم با احدی مماشات نمی شود.

کد خبر 19606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha