دومین جشنواره موسیقی خانقاهی به مناسبت هفته وحدت برگزار می شود

سرویس کردستان - رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری سنندج از برگزاری دومین جشنواره موسیقی خانقاهی به مناسبت ماه ربیع الاول و هفته وحدت خبر داد و گفت: این جشنواره به صورت غیررقابتی و با توجه به شرایط کرونایی بدون حضور عمومی برگزار می شود.

به گزارش کرد پرس, سرکوت نجفی با تبریک ماه ربیع الاول و میلاد پیامبر اکرم (ص) و فرا رسیدن هفته وحدت, گفت: کردستان مهد هنرمندان در حوزه موسیقی خانقاهی است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه موسیقی خانقاهی در سنندج دارای ریشه کهن، تاریخی و هویتی است و این مهم در پیوستن سنندج به شبکه شهرهای خلاق یونسکو بسیار تاثیرگذار بوده این رویداد فرهنگی و هنری به عنوان یکی از اهداف شهر خلاق موسیقی و با لوگو و نشان یونسکو اعتبار جهانی خواهد داشت.

رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری سنندج افزود: سال گذشته نیز اولین جشنواره موسیقی خانقاهی با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت مجازی برگزار شد.

ِنجفی از برگزاری دومین جشنواره موسیقی خانقاهی به مناسبت ماه ربیع الاول و هفته وحدت خبر داد و ادامه داد: این جشنواره به صورت غیررقابتی و با توجه به شرایط کرونایی بدون حضور عمومی برگزار می شود.

وی یادآور شد: از آنجاییکه جشنواره به صورت گروهی در گروه های 5 نفره تحت محوریت "مولودی خوانی" برگزار می شود از تمامی گروه های علاقمند به حضور در جشنواره دعوت می شود جهت ثبت نام برای حضور در این جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر با 2 شماره 08733241570 یا 09189820460 تماس بگیرند.

کد خبر 19453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha