آذربایجان غربی کمبودی در زمینه مرغ ندارد

سرویس آذربایجان غربی- رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مشکلی در تامین مرغ مورد نیاز مردم وجود ندارد، گفت: میزان مرغ مورد نیاز روزانه استان را‌‍ ۲۱۰ تا ۲۳۰ تن اعلام کرد و گفت: این میزان تولید بیش از نیاز استان به شمار می رود و در حال حاضر در استان کمبودی در زمینه مرغ نداریم.

به گزارش کردپرس، اکبر کرامتی افزود: در راستای تداوم تولید گوشت مرغ در استان روز گذشته بیش از۲۶۵ تن مرغ در کشتارگاه های آذربایجان غربی کشتار و به بازارعرضه شد.

او اضافه کرد: این میزان مرغ کشتار شده به تعداد ۱۶۳ هزار و ۴۸۸ قطعه مرغ زنده با تناژ بیش از ۲۶۵ تن درسطح ۱۲ کشتارگاه طیور استان تولید و روانه بازار شد.

به گفته کرامتی؛ بیشترین میزان تولید گوشت مرغ مربوط به کشتارگاه های شهرستان ارومیه به میزان ۹۸ تن و مابقی کشتارگاه های استان بوده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به جوجه ریزی در واحدهای مرغداری استان گفت: طی ۶ ماهه اول سال جاری میزان جوجه ریزی در واحدهای مرغداری استان حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است و نیاز است برنامه ریزی و تمهیدات لازم توسط زنجیره ها برای تداوم و پایداری تولید در شش ماهه دوم نیز صورت گیرد.

کرامتی با اشاره به اینکه در استان ۷۳۶ مرغداری گوشتی فعال است، افزود: ۱۶ میلیون قطعه مرغ، ظرفیت تولید آنها در هر دوره ۴۵ روزه است.

او با بیان اینکه نهاده مورد نیاز واحد‌های طیور به ارز دولتی تاکنون تأمین شده است و فقط شاهد تغییرات قیمتی هستیم که به زودی این مشکل هم نیاز است با نظارت و پیگیری واحدهای نظارتی برطرف ‌شود.

رییس جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم تشدید نظارت بر توزیع مناسب مرغ در شهرهای مختلف استان گفت: با وجود کشتار مرغ مازاد بر نیاز استان، انتظار داریم نظارت کافی بر روند توزیع مرغ در استان توسط دستگاه های نظارتی صورت گیرد تا شاهد سوء استفاده سود جویان نباشیم.

کد خبر 19380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha