هزار و ۳۰۰ تُن سیب زیردرختی از باغداران مهابادی خریداری شد

سرویس آذربایجان غربی- رییس اداره تعاون روستایی مهاباد از خرید هزار و ۳۰۰ تُن سیب زیردرختی با قیمت مصوب از باغداران این شهرستان طی ۲ هفته گذشته خبر داد.

به گزارش کردپرس، کامران بابازاده در جمع خبرنگاران افزو: باغداران این شهرستان تا ۳۰ مهرماه فرصت دارند سیب های صنعتی خود را به یکی از مراکز خرید واقع در عبدالله کرده، گوگ تپه و قرق بلاغ تحویل دهند.

او ادامه داد: مطالبه باغداران نیز بابت تحویل سیب زیردرختی به تدریج و با ثبت در سامانه خرید محصولات کشاورزی در اسرع وقت پرداخت خواهد شد.

رییس اداره تعاون روستایی مهاباد گفت: تاکنون بیش از ۴۰۰ تُن سیب نیز برای ارسال به کارخانه های فرآوری فرستاده شده و این روند ادامه دارد.

بابازاده بیان کرد: باغداران عزیز هنگام تحویل سیب زیردرختی به انبارهای تعاونی روستایی، حتما دفترچه باغ، کارت ملی و گواهی بانکی را در اختیار داشتە باشند.

افزایش حجم سیب زیردرختی در آذربایجان غربی موجب کاهش قیمت این محصول باغی و سوء استفاده برخی از دلالان شده که با پیگیری استاندار و سایر نهادهای مرتبط قیمت تضمینی خرید سیب زیر درختی مصوب و شروع آن از مهاباد آغاز شده است.

آذربایجان غربی سالانه ۱.۲ میلیون تن سیب درختی تولید و روانه بازار می کند که به دلیل عوامل و حوادث طبیعی ۳۰ درصد این محصول ریزش کرده و امسال محصول سیب افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

در این بین خرید سیب زیر درختی درجه ۳ با قیمت بسیار پایین توسط کارخانه ها مهمترین مشکل کشاورزان استان است.

کد خبر 18754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha