ضرغامی: توسعه زیرساخت های گردشگری ایلام یک ضرورت است

سرویس ایلام - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در بدو ورود به ایلام گفت: زمینه تقویت صنعت گردشگری در استان ایلام به عنوان یک ضرورت باید فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سید عزت الله ضرغامی روز پنجشنبه در فرودگاه شهدای ایلام به خبرنگاران گفت: این استان با توجه به ظرفیت گردشگری مذهبی، دفاع مقدس و همچنین موقعیت های تاریخی و طبیعی می تواند به یک قطب گردشگری تبدیل شود.

وی افزود: پتانسیل گردشگری استان ایلام زیاد است و هدف اصلی سفر امروز بررسی این ظرفیت هاست.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی در ادامه سفر یک روزه خود با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار، امام جمعه ایلام در این دیدار تاکید کرد: استان ایلام در مسیر تردد زوار اربعین حسینی قرار گرفته است و انتظار می رود زیرساخت‌های گردشگری برای زوار عتبات عالیات در استان فراهم شود.

وی افزود: با توجه به نزدیکی مرز مهران با عتبات عالیات و کشور عراق بحث گردشگری درمانی بسیار می تواند در حوزه اشتغال و رونق اقتصادی استان ایلام موثر باشد.

به گزارش کردپرس، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان ایلام، دیدار از بازارچه صنایع دستی و هتل گردشگری ایلام، دیدار از زیرساخت های گردشگری سد سیمره، دیدار و بررسی وضعیت روستای تاریخی و هدف گردشگری سراب کلان از جمله برنامه های ضرغامی در سفر به استان ایلام است.

کد خبر 17696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha