سرویس کرمانشاه _ دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: سالانه حدود 7200 پرونده در دادسرای کرمانشاه به سازش کشیده می شود.

به گزارش کردپرس؛ دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با تاکید بر لزوم سازش در اکثر پرونده های قضایی، اظهارکرد: سازش یکی از کارآمدترین راه های حل و فصل اختلافات و خصومت ها بین طرفین دعوا در پرونده های قضایی است.

شهرام کرمی افزود: در گذشته سنت پسندیده ورود بزرگان برای حل و فصل دعاوی در جامعه وجود داشت که این سنت به مرور زمان کمرنگ شده که باید دوباره آن را زنده و به جایگاهش برسانیم.

دادستان کرمانشاه با تاکید بر بکارگیری بیشتر در حوزه اختلافات قضایی مردم، اعلام کرد: در این راستا از حدود چندسال پیش و در راستای اجرای سند طرح تحول قضایی مقوله سازش در پرونده ها مورد جدیت بیشتری واقع شده است.

وی تصریح کرد: بسیاری از پرونده هایی که اکنون به واسطه اختلافات مردم در دستگاه قضایی تشکیل شده، قابل سازش هستند و از ابتدا نیازی به کشانده شدن آنها به دستگاه قضایی نبوده است.

کرمی با بیان اینکه ماهانه بصورت میانگین 3500 پرونده به دادسرای کرمانشاه وارد می شود که بخش قابل توجهی از آن قابل سازش است، گفت: براین اساس شعب سازش دادسرای کرمانشاه بصورت میانگین ماهانه تعداد 600 مورد از این پرونده ها را به سازش ختم می کنند.

کد خبر 16563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha