تفرقه افکنی های جریان نفوذ و ضرورت تقویت وحدت اسلامی / علاء الدین حیدری*

سرویس کرمانشاه _" جامعه اهل سنت در شعف اقدام وحدت بخش مقام معظم رهبری در انتصاب فرزند شایسته کردستان بود که ایادی دشمن در مراسم عزاداری امام حسین (ع) در اقدامی مذبوحانه و خلاف نظر رهبری و بزرگان اهل تشیع به بزرگان اهل سنت توهین کرده و تا جائیکه وقاحت را در ملاء عام انجام داده اند. هدف اینها تخطئه باب وحدت است و قطعا دستهای پیدا و پنهان دشمنان صحنه گردان این نوع تحرکات می باشند" .

خبرگزاری کردپرس _ سالهاست آتش تفرقه دامن جهان اسلام را گرفته و مسلمانان را در بر داشته است . تفرقه آتشی خانمانسوز است که همه را می سوزاند . سنی و شیعه دو بال اسلام هستند که آنقدر اشتراکات عقیدتی و فقهی دارند که جایی برای طرح اختلافات جزئی نمی ماند . بزرگان اهل سنت و اهل تشیع همیشه بر این نکته تاکید کرده اند که ما هر دو فرزندان یک پدریم و نباید وحدت ما دچار خدشه گردد.
جریان تقریب و وحدت اسلامی در قرن بیستم بطور جدی مورد توجه قرار گرفته و با پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه ) و رهبر معظم انقلاب ( مدظله العالی ) شعله های وحدت روز به روز پر فروغ تر شده و آتش فتنه و تفرقه خاموش گشته است .
اما آنچه مسلم است اینکه دشمنان دیرین اسلام دست از تفرقه افکنی و ایجاد چالش های مستمر برای امت اسلامی بر نداشته و دستان پلید آنها از آستین سرسپردگان شان بیرون آمده و جرقه های تفرقه را در میان جامعه روشن می کنند . برای ما ثابت شده است که جریان نفوذ در کشور ، تقویت و تعمیق وحدت را بر نمی تابد و هر گاه جامعه بسوی امید و وحدت بیشتر پیش می رود عوامل دشمن بر علیه آن توطئه ها می کنند که حرکات و اقدامات وحدت بخش خنثی شوند .
جامعه اهل سنت در شعف اقدام وحدت بخش مقام معظم رهبری در انتصاب فرزند شایسته کردستان بود که ایادی دشمن در مراسم عزاداری امام حسین (ع) در اقدامی مذبوحانه و خلاف نظر رهبری و بزرگان اهل تشیع به بزرگان اهل سنت توهین کرده و تا جائیکه وقاحت را در ملاء عام انجام داده اند. هدف اینها تخطئه باب وحدت است و قطعا دستهای پیدا و پنهان دشمنان صحنه گردان این نوع تحرکات می باشند .
وقتی رهبر فرزانه انقلاب می فرماید " توهین به بزرگان اهل سنت حرام شرعی است" جای شک و تردیدی نمی ماند که جریان نفوذ در کشور بدنبال جریان سازیهای مذهبی بوده و نمی خواهند ریشه های وحدت عمیق تر گردند . قطعا این قبیل اقدامات مورد قبول بزرگان اهل تشیع نبوده و بدون شک مسئولین مربوطه حساسیت موضوع را مدنظر داشته و هرگونه تحرک ضد امنیت ملی را با دقت رصد و مورد تعقیب قرار خواهند داد .
ما اطمینان داریم که صدای تفرقه از گلوی هر کسی و از هر مذهبی بیرون بیاید نه از سر دلسوزی است و نه از روی ایمان و باور مذهبی ، بلکه تامین کننده منافع دشمنان و عامل جریان نفوذ در کشور می باشد که باید مسدود شود . در پایان از هوشیاری دستگاههای امنیتی در اقدام سریع و بموقع در برخورد با شخص هتاک بسیار سپاسگذاریم .


*فعال مدنی اهل سنت

کد خبر 15585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha