هیئت کردستان سوریه برای بررسی ابعاد منطقه امن و کمیته تدوین قانون اساسی سوریه به آمریکا سفر کرد

سرویس سوریه - هیئی از مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه به ریاست الهام احمد، رئیس شورای اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه برای دیدار با مقامات آمریکایی و بررسی ابعاد مختلف منطقه امن در شرق فرات و همچنین تاسیس کمیته تدوین قانون اساسی جدید سوریه به واشنگتن سفر کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، بر اساس اطلاعات به دست آمده هیئی از مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه به ریاست الهام احمد، رئیس شورای اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه و متشکل از الیزابت گوریه، معاون شورای اجرایی مدیریت خودگردان شمال و شرق سوریه، اعضای اداره روابط خارجی مدیریت خودگردان و چند تن دیگر برای دیدار با مقامات آمریکایی و بررسی ابعاد مختلف منطقه امن در شرق فرات و همچنین تاسیس کمیته تدوین قانون اساسی جدید سوریه به واشنگتن سفر کرد.

الهام احمد در اظهاراتی با اشاره به این سفر عنوان کرد: تاسیس کمیته تدوین قانون اساسی جدید سوریه از سوی کشورهای مذاکرات آستانه به تصویب رسید. این موضوع در نشست سه جانبه اخیر ایران – ترکیه – روسیه اعلام شد. این کمیته تدوین قانون اساسی برای ملت سوریه هیچ مشروعیتی ندارد. دور نگه داشتن نمایندگان منطقه ای سوریه از اقدامات تدوین قانون اساسی این کشور در آینده خطرات بسیاری را به همراه خواهد آورد.

وی با تأکید بر این که در خصوص منطقه امن نیز با مقامات آمریکایی دیدارهایی خواهیم داشت تصریح کرد: ترکیه از پرونده پناهندگان سوری در کشور خود برای دریافت پول از اروپا به عنوان یک اهرم فشار استفاده می کرد و اکنون نیز از همین فاکتور برای اشغال سرزمین های شمال و شرق سوریه بهره برداری می کند. تلاش می کند تا با اسکان دادن سه میلیون پناهنده سوری در این منطقه هویت منطقه را نابود کرده و بافت دموگرافیک را تغییر دهد. ترکیه در پی تکرار سناریوی عفرین تحت عنوان منطقه امن در شمال و شرق سوریه است.

کد خبرنگار: 30102

کد خبر 147882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha