واعظی: گام بعدی را در زمان مشخص شده بر می‌داریم

سرویس ایران- رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: ما به اروپایی ها اعلام کردیم که در زمان مشخص شده گام بعدی را بر می‌داریم.

به گزارش کُرد پرس محمود واعظی ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران افزود: ما اعلام کردیم که سر زمان مشخص که آخر این هفته است اگر با مذاکراتی که با رئیس جمهور فرانسه داریم به توافق قطعی نرسیدیم گام سوم برداشته خواهد داشت.

وی ادامه داد: از طرف دیگر ما از سفری که عراقچی به همراه یک تیم اقتصادی داشت گزارشی دریافت کردیم نتیجه مذاکرات با توجه به پیچیدگی هایی که دارد زمانبر است ولی در مجموع پیشرفت هایی داشته است.

واعظی یادآور شد: قرار است هفته آینده نتیجه را به ما اطلاع دهند و ما منتظریم که ببینیم هماهنگی که در داخل اروپا و طرف های دیگر می شود نتیجه آن به ما منعکس شود که بررسی کنیم که چگونه می توانیم گام بعدی را بردایم.

رئیس دفتر رییس جمهوری اضافه کرد: در مجموع گام هایی که تا الان برداشته شده در مقایسه با یک ماه قبل که این مذاکرات شروع شده پیشرفت های خوب انجام شده است، اما تا زمانی که به جمع بندی نهایی نرسیدیم نمی توانیم چیزی را اعلام کنیم.

وی تاکید کرد: البته این به این معنی نیست که ما مردم را نامحرم می دانیم، ما چیزی را از مردم پنهان نداریم اما با توجه به این که با طرف خارجی مذاکره می کنیم نمی توانیم برداشت ذوق زدگی یا عجله از کار داشته باشیم.

کد خبر 146936

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha