دریاچه ارومیه همچنان آب می رود!

سرویس آذربایجان غربی- بر اساس اعلام ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی، وسعت دریاچه ارومیه ٢٢٣ کیلومتر کاهش یافته و امروز دریاچه ارومیه ٣ هزار و ٤١٢ کیلومترمربع وسعت دارد در حالی که در مشابه سال گذشته این وسعت ٣ هزار و ٦٣٥ کیلومترمربع بود.

به گزارش کردپرس، مدیر ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی، در خصوص آخرین وضعیت دریاچه اظهار داشت: امروز تراز دریاچه ١٢٧١.١٢ متر است که نسبت به مشابه سال گذشته که ١٢٧١.٧٠ بود، این روند کاهش داشته است.

او حجم کنونی دریاچه ارومیه را چهار میلیارد و ٢٥ میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: حجم دریاچه با کاهش یک میلیارد و ٨٦ میلیون مترمکعبی مواجه است چرا که در مشابه سال گذشته حجم آن ٦ میلیارد و ٢١ میلیون مترمکعب بوده است.

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به کاهش ٢٢٣ کیلومتری وسعت دریاچه ارومیه گفت: امروز دریاچه ارومیه سه هزار و ٤١٢ کیلومترمربع وسعت دارد در حالی که در مشابه سال گذشته این وسعت به سه هزار و ٦٣٥ کیلومترمربع رسیده بود.

سرخوش گفت: در درازمدت نیز تراز سطح دریاچه ١٢٧٤.٧٥ متر، وسعت آن چهار هزار و ٧٨٨ کیلومترمربع و حجم آبی آن ١٨میلیارد و ٤١ میلیارد مترمکعب بوده است.

کد خبر 12587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha