احزاب سیاسی شور و نشاط انتخاباتی. ایجاد کنند/احزاب به دنبال انحصارگرایی نباشند

سرویس کردستان - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: احزاب سیاسی تا امروز آنگونه که باید شور و نشاط لازم را در جامعه برای حضور مردم در پای صندوق های رای ایجاد نکرده اند.

به گزارش کرد پرس, حجت الاسلام عبدالرضا پورذهبی در نشست انتخاباتی با عنوان احزاب و مشارکت حداکثری, اظهار کرد: این جلسه از سلسله جلساتی است که سعی داریم با نخبگان و فعالان سیاسی استان بحث کنیم و مشکلات را رصد کنیم و امیدواریم همچنان نیز ادامه داشته باشد.

وی افزود: متاسفانه تا امروز ندیده ایم که احزاب وظایف خود را به خوبی نمایش دهند و در نزدیکی انتخابات نمی توان آن شور و نشاطی که لازم است را ایجاد کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: صدای یک گروهی احزاب هستند اما نباید انحصار طلب باشند و به دنبال اهداف شخصی خود باشند و انحصارگرایی را در راس امور خود قرار دهند.

حجت الاسلام پورذهبی یادآور شد: نباید به دنبال این باشیم که چرا تنها یک طیف خاص در انتخابات حضور دارند و یا اینکه عده ای چرا حذف شده اند, بلکه باید به دنبال این باشیم که مشارکت مردم در انتخابات را افزایش دهیم.

وی بیان کرد: درست است که عده ای در شورای نگهبان رد صلاحیت شده اند اما این را نباید به مشارکت و شور و نشاط انتخاباتی ربط داد بلکه باید به دنبال حل نشکلات اجتماعی مردم باشیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: نباید گذشته را فراموش کنیم و در جریان های مختلف, حوادث و شورش ها کسانی که در پای کار بودند را فراموش کنیم و امروز بگوییم چرا فلان کس رد صلاحیت شده است.

حجت الاسلام پورذهبی اظهار کرد: امروز باید به مشکلات, بیکاری ها, دغدغه ها, گرانی ها و تورم ها بپردازیم و به دنبال این باشیم که احزاب صدای مردم را به مسئولان برسانند نه حرف های افراد درون حزب ها چرا که اینگونه کاری پیش نمی رود.

وی افزود: اگر می خواهیم احزاب در میان مردم دوباره به جایگاه خود برسند, باید صدای مردم باشند و تنها به دنبال کاندیدای مورد نظر خود نباشند.

نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: تمام احزابی که امروز در این نشست سخن گفتند تنها در راستای اهداف و مشکلات خود سخن گفتند اما برنامه ای برای رفع مشکلات جوانان جامعه ما مانند بیکاری را ارائه ندادند.

حجت الاسلام یادآور شد: اگر احزاب بخواهند اینگونه عمل کنند کاری پیش نمی رود و احزاب باید مسئله محور فعالیت کنند و در راستای حل مشکلات مردم کردستان گام بردارند و اگر اینگونه شود مردم خود نیز خودجوش پای صندوق رای خواهند آمد.

کد خبر 11341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha