من رهبران HDP را تروریست می نامم

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که به حکاری سفر کرده است در سخنرانی خود در این شهر کردنشین در اظهاراتی عنوان کرد: من رهبران HDP را تروریست می نامم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه NTV، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که به حکاری سفر کرده است در سخنرانی خود در این شهر کردنشین در اظهاراتی عنوان کرد: می گویند رئیس جمهور ترکیه کسانی را که به حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) رأی داده اند تروریست خوانده است. آیا شما از دهان من چنین حرفی شنیده اید؟ من به رهبران HDP تروریست می گویم. زیرا آنان شهروندان من را فریب داده اند.

وی در ادامه اظهارات خود با تأکید بر این که حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در این انتخابات با HDP هم دست است، خاطرنشان کرد: سردسته این همکاری نیز گروه تروریستی تجزیه طلب است. کمال قلیچدار اوغلو با پرچم ترکیه به این جا نیامد با پرچم گروه تروریستی آمد. به یاد آورید آنان پرچم های ما را به آتش کشیدند.

اردوغان یک بار دیگر با طرح این پرسش که آیا منطقه ای به نام کردستان در ترکیه وجود دارد؟ گفت: کردستان در شمال عراق است. اگر می خواهید به کردستان بروید، می توانید بروید. به مبارزه با کسانی که آرامش ملت من را به هم بزنند ادامه خواهیم داد. نام و شهرت و عنوانش هر چه باشد، هیچ کس حق ندارد به مقدسات و ارزش های مشترک ما توهین کند.

رئیس جمهور ترکیه در آخر سخنان خود افزود: هرگونه تبعیض گرایی و تجزیه طلبی زیر پای ما است. همه کسانی که در این کشور زندگی می کنند، بدون در نظر گرفتن هویتشان یک ملت واحد هستند. ما از 300 هزار نفری که از کوبانی به خاک ما آمده اند میزبانی می کنیم.

کد خبرنگار: 30102

کد خبر 107032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha