فروش آزاد نهاده های دامی، عامل گرانی مرغ/ جهاد کشاورزی مسئول است

سرویس آذربایجان غربی- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: برخی افراد با سودجویی، کالاهای وارداتی از جمله نهاده های دامی را به قیمت آزاد به فروش می رسانند که این امر از عوامل مهم افزایش روزافزون قیمت مرغ است.

به گزارش کردپرس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری، رضا حسینی در جلسه کارگروه تنظیم بازار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه دولت برای تامین نیازهای اساسی مردم، ارز دولتی در اختیار فعالان اقتصادی قرار می دهد، افزود: برخی افراد با سودجویی، کالاهای وارداتی از جمله نهاده های دامی را از طریق سامانه به قیمت آزاد به فروش می رسانند.

وی تاکید کرد: این مشکل کشوری است و باید نهادهای مسوول در سطح کشور از جمله جهاد کشاورزی، در این خصوص تجدیدنظر صورت بگیرد و زمینه کاهش قیمت تمام شده مرغ را فراهم کنند.

حسینی اضافه کرد: نهاده های دامی از جمله سویا، ذرت و دانه های دیگر بخش مهمی از قیمت تمام شده مرغ را در کنار هزینه های کارگری و جاری تولید به خود اختصاص می دهد و برای کاهش قیمت مرغ باید در این حوزه اقدامات اساسی صورت گیرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر قیمت تمام شده تولید مرغ در بازار زیاد است و نهادهای مسوول اجرایی و نظارتی باید برای کاهش این قیمت در استان های مختلف کشور اهتمام بیشتری داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: سامانه در نظر گرفته شده برای فروش نهاده های دامی شکاف های زیادی برای سودجویی افراد دارد و این نقیصه رفع شدنی است.

حسینی حمایت از تولیدکنندگان با هدف کاهش قیمت را وظیفه دستگاه های مسوول و ستاد تنظیم بازار عنوان کرد و ادامه داد: تولیدکنندگان سرمایه خود را برای خدمت رسانی به مردم و تامین نیازهای شهروندان در اختیار بخش اقتصادی قرار داده اند و نباید اجازه دهیم که دچار خسارت شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم پیش بینی بازار از سوی نهادهای مسوول گفت: نباید اجازه دهیم که عده ای سودجو برای پرکردن جیب خود از نیازهای اساسی مردم در ایام مختلف سوء استفاده کنند و باید ذخایر لازم را برای تامین نیاز مردم به ویژه در شب عید تامین کنیم.

حسینی در خصوص توزیع شکر نیز گفت: نیاز بخش های مختلف از جمله صنعت، اصناف و آحاد مردم باید در این خصوص احصا شود و شکر مورد نیاز آنان در اختیارشان قرار گیرد.

وی افزود: آذربایجان غربی از جمله تولیدکنندگان عمده چغندرقند و شکر در کشور است و کاهش میزان این محصول در بازار پذیرفتنی نیست.

وی با اشاره به نزدیک بودن ایام عید اضافه کرد: برنامه ریزی های لازم برای تامین نیازهای بازار شب عید مردم انجام شده است و مردم نباید نگرانی خاصی در این خصوص داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: تامین مستمر نیازهای ایام عید و نظارت بر توزیع مناسب این اقلام توسط اصناف و بازاریان ضرورتی اساسی در این ایام است که باید با همه توان انجام گیرد.

کد خبر 106774

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha