خبرهای خوب و بسیار مهم هیئت دولت برای استان ایلام

سرویس ایلام - استاندار ایلام که به‌تازگی از نشست استانداران ایران با وزیر کشور برگشته است، از چندین مصوبه خوب هیئت دولت برای مردم استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی از چند خبر خوب و بسیار مهم دولت برای توسعه استان پرده برداشت.

ابلاغ 1200 میلیارد تومان برای میادین نفتی آبان و پایدار

او گفت: اولین خبر خوب برای مردم شریف استان ایلام ابلاغ 1200 میلیارد تومان برای توسعه میادین نفتی آبان و پایدار از طرف هیئت دولت است که از این میزان 4 درصد (حدود 48 میلیارد تومان) در اختیار شورای برنامه ریزی استان برای پروژه های عمرانی استان قرار می گیرد و هزینه می شود.

وی ادامه داد: خبر مهم و خوشحال کننده دیگر شروع به کار شرکت ژئوفیزیک دانا با پروژه های اکتشاف نفت در استان ایلام است. این شرکت در 2 فاز، فاز اول در شهرستان ایوان با پروژه تنگ بیجار در یک بازه زمانی چهار ساله کار خود را در زمینه اکتشاف نفت در مناطق شمالی استان هم اکنون شروع کرده است.

استاندار ایلام افزود: فاز دوم این شرکت در اوایل سال آینده در شهرستان دهلران با پروژه دانان در یک بازه زمانی یک ساله کار خود را در مناطق جنوبی استان آغاز می کند و مجموعه این فعل و انفعالات علاوه بر اینکه منجر به توسعه می شود، تعداد قابل توجهی اشتغالزایی در مناطق مختلف استان ایجاد می کند.

پذیرش اولیه اعطای 100 میلیارد تومان تسهیلات به شرکت pp

سلیمانی دشتکی سپس از سومین خبر مهم پرده برداست و گفت: خبر خوب دیگر پذیرش اولیه اعطای 100 میلیارد تومان تسهیلات به شرکت pp توسط بانک های رفاه و توسعه تعاون استان است که شروع به کار این پروژه مهم می تواند نقش حائز اهمیت در توسعه و ایجاد اشتغالزایی پایدار در استان داشته باشد.

وی در ادامه گفت: فراخوان دو مرحله ای انتخاب پیمانکار برای راه آهن اسلام آباد به ایلام خبر خوشحال کننده دیگر و عیدی دولت تدبیر و امید به مردم خوب استان ایلام است که درواقع رویای صاحب راه آهن شدن این دیار را به حقیقت می رساند.

تصویب "بخش دشت عباس" از توابع شهرستان دهلران توسط هیئت دولت

استاندار ایلام در پایان از تصویب بخش دشت عباس از توابع شهرستان دهلران توسط هیئت دولت خبر داد و گفت؛ ضمن تبریک به مردم خوب دشت عباس لازم است این نکته را اضافه کنم که کار باقی مناطق تحت اقدام استان در حوزه تقسیمات کشوری نیز با جدیت در حال پیگیری است.

کد خبر 106214

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha