آیین گرامی داشت فردوسی در کرمانشاه برگزار خواهد شد

سرویس کرمانشاه _ به همت اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه آبین گرامی داشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان پارسی همراه با تکریم از فعالان حوزه شاهنامه در کرمانشاه برگزار می شود.

به گزارش کردپرس؛دکتر علیرضا شهرستانی پژوهشگر حوزه ادبی و از اساتید دانشگاه در خصوص جایگاه فردوسی از طریق فضای مجازی برای شهروندان کرمانشاه سخن خواهد گفت.

بر پایه ی این گزارش؛ در این مراسم که بدون حضور مردم و بصورت پخش زنده مجازی در صفحات @kermanshah_gardeshgari و @bamgah_emarat از ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت می باشد، شاهنامه خوانی توسط کودکان کرمانشاهی، نقالی و شاهنامه خوانی کردی اجرا خواهد شد.

همچنین در حاشیه ی این مراسم از فعالان حوزه شاهنامه کرمانشاه تجلیل می شود.

فردوسی از قدیمی‌ترین شاعران ایران است. این شاعر بزرگ با به نظم در آوردن حماسه‌های پهلوانان ایرانی، از میان داستان‌های اصیل و کهن ایران زمین، اثری جاودانه در ادبیات ما خلق کرده است. اگر در جهان سخنی از ادبیات و فرهنگ ایران شنیده می‌شود، بی‌شک فردوسی یکی از دلایل آن به شمار می‌رود. شاهنامه فردوسی برگ زرینی از ادبیات ایران زمین در طول اعصار و قرون گذشته بوده است و همچنین در آینده خواهد بود.

کد خبر 9687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha