چرخه  بیسوادی در کردستان باید متوقف شود

سرویس کردستان- استاندار کردستان بر ضرورت توقف چرخە بیسوادی در سطح شهرها و روستاهای استان و همچنین سرعت در اتمام پروژە‌های مشارکتی مدارس تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس، بهمن مرادنیا در جلسه شورای آموزش و پرورش و نشست شورای پشتیبانی سواد آموزی استان کردستان ریشه کنی بیسوادی از جمله برنامه های دارای اولویت برشمرد و گفت: اکنون بحث بر سر سواد آموزی به افراد سن بالای فاقد سواد چندان مطرح نیست و ما باید بر کودکان و نوجوانانی که به هر دلیلی از تحصیل بازمانده اند متمرکز شویم.
وی افزود: در جایی باید چرخه بیسوادی متوقف شود و نباید اجازه داد در هیچ جای استان افرادی به شمار بیسوادان اضافه شود.
مرادنیا تاکید کرد: باید مشوق ها و راهکارهایی برای حمایت از خانواده ها در نظر گرفت تا آنان را تشویق به ادامه تحصیل فرزندانشان کرد و با این روش مبادی بیسوادی تا حدود زیادی بسته خواهد شد.
استاندار کردستان در ادامه به میزان سرانه فضای آموزشی در استان نیز اشاره کرد و گفت: با پروژه های که در چند سال گذشته در ساخت و نوسازی مدارس صورت گرفته استان وضعیت قابل قبول و بهتری به نسبت میانگین کشوری دارد.
مرادنیا اضافه کرد: در سال آینده باید تلاش کنیم پروژه های مشارکتی برای احداث فضاهای آموزشی را سرعت ببخشیم و اولویت خود را اتمام پروژه های با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد به بالا قرار دهیم.
وی یادآوری کرد: نباید اعتبارات موجود را میان همه طرحهای موجود و پراکنده تقسیم کرد، چرا که در آن صورت هیچ یک از طرحها به سرانجام نخواهد رسید.
استاندار کردستان در پایان به وضعیت جسمانی و میزان چاق و لاغری دانش آموزان اشاره کرد و افزود: ما در مقابل فقر اقتصادی خانوارها مسئول هستیم و لازم است سازوکاری در نظر بگیریم که دانش آموزان و خانوارهایی که با لاغری و فقر تغذیه مواجه هستند مورد حمایت قرار بگیرند.

کد خبر 5759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha