اقامتگاه‌ها و خانه مسافرهای پاوه، شناسنامه دار می شوند

سرویس کرمانشاه_ معاون عمرانی فرماندار پاوه با اشاره به اینکه شهرستان پاوه ۱۸ اقامتگاه بوم گردی و حدود ۹۰ خانه مسافر دارای مجوز است در ادامه افزود: موضوع شناسایی و شناسنامه دار کردن خانه های مسافر و اماکن اقامتی بدون مجوز و تهیه بانک اطلاعاتی جامع از کلیه اماکن اقامتی با همکاری دهیاران و میراث فرهنگی و گردشگری در دستور کار قرار دارد.

به گزارش کردپرس؛ مصطفایی در جلسه خدمات سفر شهرستان پاوه که با حضور مدیرکل روستایی استان برگزار شد؛ گفت: با توجه به اهمیت و نقش روستاها در حوزه گردشگری و حضور مسافران نوروزی به ویژه در روستاهای هدف گردشگری ستاد خدمات سفر با حضور مدیرکل دفتر امور روستایی و بخشداران و تعدادی از دهیاران روستاهای تابعه تشکیل شده است.

مصطفایی افزود: امیدواریم دستگاههای اجرایی با همکاری و مشارکت مردم شهرستان و بخصوص در روستاها فضا را برای مسافران نوروزی و بهره مندی از این ظرفیت و کسب درآمد به نحو مطلوبی آماده نمایند.

در ادامه مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری با تاکید بر آماده بودن دهیاری ها برای میزبانی از مسافران نوروزی گفت: استاندار کرمانشاه تاکید ویژه ای بر گردشگری روستایی و استفاده حداکثری از پتانسیل های روستاها دارد.

خسروانی افزود: اکثر روستاهای شهرستان پاوه دارای قابلیت گردشگری هستند و با داشتن زیرساخت های لازم می توانند میزبان گردشگران باشند.

وی ادامه داد: از ظرفیت نمازخانه و سرویس بهداشتی مدارس برای خدمات رسانی به مسافران استفاده شود

خسروانی تاکید کرد: دهیاران موظف هستند در ایام نوروز در روستا حضور داشته باشند.

در ادامه این نشست، بخشداران نوسود, مرکزی و باینگان از آمادگی کامل خود با همکاری دهیاران به ارائه خدمات به گردشگران و مسافران نوروزی خبر دادند.

کد خبر 43633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha