برنامه ریزی برای جشن بزرگ نوروز در سایت جهانی بیستون

سرویس کرمانشاه _ سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه از برگزاری رویداد بزرگ جشنواره نوروز در سایت جهانی بیستون خبر داد.

به‌ گزارش کردپرس، داریوش فرمانی با اعلام این خبر اظهار کرد: امسال در ایام نوروز ۴ نوروزگاه در پایگاه‌های جهانی و ملی سطح استان کرمانشاه از جمله سایت جهانی بیستون، طاق‌بستان، معبد آناهیتای کنگاور و پایگاه محور ساسانی برگزار می‌شود.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه، گفت: امسال برای اولین بار یک رویداد بزرگ جشنواره نوروزی در سایت جهانی بیستون برگزار می‌شود که در نوع خود کم‌نظیر است.

او با اعلام اینکه این جشنواره از ابتدای نوروز تا ۱۴ فروردین ادامه خواهد داشت، گفت: در این جشنواره علاوه بر برگزاری مراسم نوروزی، معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان و معرفی صنایع دستی استان در یک فضای سرپوشیده نمایشگاهی به مساحت ۱۶۰۰ متر انجام می‌شود.

فرمانی افزود: در این جشنواره برای همه سنین کودک تا بزرگسال فضا و برنامه مناسب دیده شده است تا خانواده‌ها ساعات مفرحی را بگذرانند.

او ادامه داد: با توجه به همزمانی ماه مبارک رمضان با تعطیلات نوروز برگزاری جشن بزرگ رمضان بخشی از این رویداد فرهنگی است.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه، گفت: با توجه به اینکه کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو ثبت شده است، میزبانی غذا نیز به عنوان بخشی از این رویداد بزرگ دیده شده است.

او افزود: برگزاری جشنواره صخره نوردی، پرواز با بالن و… از دیگر برنامه‌های جانبی نوروزگاه بزرگ بیستون خواهد بود.

فرمانی در خاتمه تصریح کرد: با توجه به فراهم شدن همه شرایط و امکانات در این جشنواره، امکان معرفی شهرستان‌ها در قالب برنامه‌های شبانه فراهم است که در صورت همراهی مسئولان هر شهرستان می‌تواند یک شب اجرای برنامه داشته باشد.

کد خبر 43616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha