کارگران مرز پرویز خان باید ساماندهی شوند

سرویس کرمانشاه _ شهریار حیدری گفت: شرکت تعاونی گمرک که چندین سال در پرویزخان متولی کارگران بوده و اکنون نیز علاوه بر شرکت انبارها حضور دارند متولی سامان دهی امور کارگران هستند و باید نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند.

به گزارش کردپرس ؛ «شهریارحیدری» در جلسه اداری شهرستان قصرشیرین، اظهار کرد: شرکت انبارهای عمومی که در پرویزخان حضور دارند، طبق مناقصه در تمامی مرزهای کشور هستند انتظار داریم با تامین اجتماعی و اداره کار و تمامی دستگاه هایی مختلفی که در مرز درآمد زایی می کنند امور مربوط به کارگران را سامان دهی کنند.

وی قشر کارگری را مظلوم ترین قشر جامعه دانست و گفت: باید تلاش کنیم که وضعیت کارگران ساماندهی شود و فرقی نمی کند که کارگران از قصرشیرین و یا دیگر شهرستان های استان برای کارگری در تخلیه و بارگیری مرز پرویزخان فعالیت دارند.

نماینده مردم غرب استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید مشخص شود که هر دستگاه در مرز چه کاری انجام دهد تا این چرخه تکمیل شود و حتما باید بخشی از درآمدهای خالص برای بحث بیمه کارگران اختصاص یابد.

وی با اشاره به ظرفیت مرز رسمی پرویزخان گفت: اگر این ظرفیت نبود یک هزار و ۷۰۰ کارگر کجا مشغول شوند و اکنون کارگران نیز تنها از بی نظمی مرز و تبعیض در تخلیه بارها گلایه دارند که ما باید عدالت و نظم و نسق را در مرز اجرا کنیم.

حیدری گفت: باید متناسب با کار کارگران بیمه ی آن ها پرداخت شود و در این رابطه مدیر پایانه مرزی خسروی به عنوان کسی که سال ها در مرز پرویزخان حضور دارد مسئول آنالیز تعداد کارگران و مشخص شدن تعداد افرادی که قابلیت برخورداری بیمه را دارند می باشند .

وی گفت: انتظار است با آنالیز تعداد کارگران و اطلاعات احصا شده در ۲ هفته آینده جلسه ای با حضورفرمانداری ، اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، تامین اجتماعی ، گمرک و شرکت های متولی کارگران برگزار شود و طبق آن آنالیز بتوانیم تکلیف هر دستگاه را مشخص کرده و خروجی لازم را به نفع کارگران داشته باشیم و خدمت ماندگار به بخش کارگری و جوانان فعال در این بخش ارائه شود.

کد خبر 41657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha