حذف بوروکراسی اداری برای تولید و سرمایه گذاری، بیت الغزل توسعه ایلام

سرویس ایلام - استاندار ایلام در نشست با سرمایه گذاران بخش خصوصی استان گفت: حذف بوروکراسی اداری برای تولید و سرمایه گذاری، بیت الغزل توسعه ایلام است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حسن بهرام نیا افزود: یکی از دغدغه های استانداری، بحث اشتغال، تولید و سرمایه گذاری است و در طول یکساله خدمت بعنوان استاندار در ایلام همواره در قالب کارگروه ها و نشست هایی، برنامه ها و راهکارهای مختلفی برای رفع مشکلات تولید کنندگان و سرمایه گذاران اتخاذ و بسیاری از مشکلات و موانع تولیدکنندگان برطرف شده است.

وی در ادامه سرمایه گذاران را پیشران توسعه هر استان عنوان کرد و گفت: سرمایه گذاران و تولید کنندگان در این نشست نظرات و راهکارهای خود را ارائه کردند و خلا های تولید را شناسایی و عنوان کردند و بیانات و دغدغه های این عزیزان با جدیت پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه مسایل حوزه اشتغال، تولید و سرمایه گذاری در استان با جدیت پیگیری و رصد می شود، گفت: فرآیند صدور مجوزها برای تولید و سرمایه گذاری در استان کاهش می یابد.

نماینده عالی دولت در استان ایلام گفت: سال های قبل مجبور به خرید گندم از سایر کشورها بودیم اما امروز این محصول استراتژیک (گندم) با بیشترین سطح تولید در کشور برداشت می شود که مصادق آن برداشت ۵.۸ تن بذر گندم در هر هکتار در دهلران است که بارقه ای امید را در دل ها زنده کرده است.

وی اضافه کرد: ایلام دارای مزیت هایی نظیر مزیت صادراتی، ترانزیت تا مدیترانه، مواد اولیه فراوان، ارزان بودن خدمات نیروی انسانی است که از این مزیت ها به نحوه احسن می توان به توسعه دست یابیم.

بهرام نیا تاکید کرد: با وجود این مزیت ها نباید نقطه ایستایی داشته باشیم و با وجود اینکه در همه جای کشور برخی موانع برای سرمایه گذاری وجود دارد اما این مهم نباید در ایلام متوقف شود.

دکتر بهرام نیا بیان داشت: سرمایه گذاران موتور محرکه بسیاری از فعالیت های اقتصادی استان هستند و حوزه اقتصادی استان نیز از تمامی سرمایه گذاران و تولید کنندگان با قاطیعت حمایت می‌کند.

وی در ادامه با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و تولید کنندگان، گفت: حذف بوروکراسی اداری برای تولید و سرمایه گذاری باید در دستور کار قرار گیرد و فرآیند صدور مجوزها برای تولید و سرمایه گذاری در استان کاهش یابد.

کد خبر 41215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha