فرصت‌های ثروت‌آفرین، نباید در انحصار عده ای خاص باشد

سرویس کرمانشاه _ محمد طیب صحرایی تاکید کرد: همه باید از فرصت‌ها و ظرفیت‌های ثروت‌آفرین استان باخبر باشند و رانت این اطلاعات در دست عده‌ای خاص نباشد‌.

به گزارش کردپرس؛ استاندار کرمانشاه در نشست کاری با مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و معاونین این مجموعه به اهمیت فعال کردن واحدهای راکد و نیمه فعال اشاره کرد و گفت: کسانی که در بخش تولید، سرمایه گذاری می‌کنند در واقع متحمل یک هزینه مالی سنگین می شوند و همه مدیران موظف به همراهی و همکاری با این کارآفرینان برای تسهیل در روند تولید و کارآفرینی بیشتر هستند.

وی تاکید کرد: برای مدیریت ارشد استان بسیار مهم است که دستگاه های مرتبط با تولید همانند سازمان صمت تمام توان خود را برای افزایش توانمندی‌های واحدهای پویا و همچنین فعال کردن واحدهای راکد و نیمه فعال به کار گیرند.

صحرایی همچنین خواهان ارایه یک گزارش تحلیلی از روند پیگیری‌های صورت گرفته پیرامون مشکلات و موانع واحدهای فعال، نیمه فعال و راکد در سطح استان و همچنین واحدهای لغو پروانه شده، توسط سازمان صمت شد و در ادامه عنوان کرد: تحلیل علمی این گزارش می‌تواند در زمینه دست‌یابی به یک برآیند کلان در مورد مزیت‌های سرمایه‌گذاری و همچنین مشکلات و موانع پیش روی بخش‌های مختلف صنعتی استان، بسیار راهگشا باشد.

وی تاکید کرد: فهم این موضوع که چه صنایعی در کرمانشاه موفق بوده اند و کدام پروژه ها در کدام حوزه‌ها به شکست انجامیده و یا کدام واحدها در رکود و انفعال به سر می‌برند، برای شتاب بخشیدن به روند پیشرفت استان بسیار مهم است.

استاندار کرمانشاه افزود: همچنین در حوزه اصناف نیز باید یک گزارش تجمیعی و تحليلی به صورت ماهانه از حوزه های مختلف مرتبط با اصناف مانند تخلفات، گرانفروشی‌ها و شکایات مردمی با برش‌های مختلف صنفی و استانی و شهرستانی ارایه شود تا بر مبنای آن به پویایی و توازن بیشتر اصناف و بازار و همچنین به بهره‌مندی مردم شریف استان کرمانشاه از خدمات ارزان‌تر، در دسترس‌تر و باکیفیت‌ بهتر، کمک کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به حوزه معدن استان پرداخت و گفت: بخشی از ظرفیت‌های تولیدی و اشتغال استان به حوزه معدن اختصاص دارد ولی متاسفانه مردم و به ویژه روستائیان تصور مثبتی از فعالیت‌های این حوزه ندارند و بیشتر از منظر تخریب طبیعت و مراتع و ایجاد رانت برای عده‌ای خاص، به این حوزه نگاه می کنند.

صحرایی عنوان کرد: سازمان صمت علاوه نظارت بر رعایت ضوابط قانونی و رعایت عدالت در حوزه معدن و تشریح مسئولیت‌های اجتماعی این حوزه، باید به تشریح و تبیین آثار مثبت این حوزه در ثروت آفرینی، بهبود معیشت و ایجاد اشتغال برای جوانان شهر و روستا بپردازند.

وی تاکید کرد: باید فضای تعامل و همدلی میان حوزه های مختلف مدیریتی، تولیدی و خدماتی با مردم تقویت شود و خدمات ارائه شده با یک جلوه مناسب و در یک بستر همراه با احترام به شهروندان عزیز ارائه شود.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی با مردم و برای مردم است و فرایند مردمی سازی در حوزه‌های مختلف باید اتفاق بیفتد.

وی همچنین خواهان تشریح فرصت‌ها و مزیت‌های حوزه های مختلف برای عموم مردم شد و گفت: مردم از بسیاری از فرصت‌های سرمایه گذاری بی خبرند و در بخش هایی نصیب دلال‌ها می‌شوند در حالیکه باید این فرصت‌ها نصیب همه شود نه برای عده ای خاص باشد.

کد خبر 41182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha