٦٠ درصد خودروهای سنگین آذربایجان غربی در معاینه فنی رد شدند

سرویس آذربایجان غربی- رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: در ۹ ماهه گذشته ٥٨ هزار و ٧٠٠دستگاه وسائل نقلیه سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی استان مراجعه کرده که ٦٠ درصد ردی آنها در معاینات فنی بالای ٢٠ سال عمر داشتند.

به گزارش کردپرس، کاوه یاسمنی با اشاره به فعالیت ۷ مرکز معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین در سطح استان گفت: این تعداد شامل دو مرکز در شهرستان ارومیه و پنج مرکز دیگر در شهرستانهای سلماس، مهاباد، خوی، میاندوآب و بوکان است که در ۹ ماهه گذشته سال از جاری در مجموع ۵۸ هزار و ۶۹۴ وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین به آن مراکز جهت تست و معاینه فنی مراجعه کردند.

او ادامه داد : در این مدت از مجموع مراجعات وسایل نقلیه به مراکز معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین استان ۵۱ هزار و ۶۱۴ دستگاه از تست های مربوطه قبول و ۷۰۸۰ دستگاه رد شدند.

یاسمنی افزود : بیشترین پذیرش وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین جهت معاینه فنی به ترتیب در شهرستانهای خوی با ۱۶۷۵۵ دستگاه ، ارومیه با ۱۵۸۶۳ دستگاه و مهاباد با ۸۵۰۴ دستگاه انجام گرفته و بیشترین مراجعه وسائل نقلیه سنگین و نیمه سنگین برای انجام معاینات فنی نیز به ترتیب متعلق به کامیون ، کامیون کشنده و مینی بوس بوده است.

او گفت: در این مراکز انواع آزمایشات همچون آزمایش میزان آلایندگی ، میزان صدا ، تست سرعت ، تست ترمزها ، نور چراغ ها ، باک غیر استاندارد ، آج لاستیک و سایر آزمایشهای فنی مشابه از وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین گرفته می شود بطوریکه عمده ترین دلایل ردی معاینه فنی این قبیل خودرو ها در مراکز معاینه فنی تست ترمز ، آزمون ظاهری و آلودگی بوده است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری استان اظهار کرد: بر اساس آمار ۸۸.۸۶ درصد وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین که به‌ مراکز معاینه فنی استان مراجعه کردند از آزمایشات مربوطه قبول شده و ۶۰ درصد وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین ردی از معاینه فنی بالای ۲۰ سال عمر داشتند که لزوم توجه به نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای را یادآوری می‌کند.

کد خبر 41162

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha