برای ساخت مسکن باید ویژگی‌های فرهنگی بومی در نظر گرفته شوند

سرویس کرمانشاه _ محمد طیب صحرایی گفت: برای ساخت مسکن باید ویژگی‌های فرهنگی هر شهرستان در نظر گرفته شود. ممکن است طرح های انبوه سازی در برخی مناطق مانند شهر کرمانشاه به دلیل جمعیت زیاد و کمبود زمین، با استقبال مواجه شود ولی در شهرستان‌ها، افراد تمایلی به مشارکت در این طرح‌ها نداشته باشند.

به گزارش کردپرس؛ استاندار کرمانشاه در نشست بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن با تاکید بر اینکه ساختمان‌ها برای زندگی انسان ها ساخته می‌شوند، اظهار کرد: در زمینه ساخت مسکن باید ویژگی‌های فرهنگی، بومی و رفتاری هر کدام از شهرستانهای استان در نظر گرفته شود. ممکن است طرح های انبوه سازی در برخی مناطق مانند کلانشهر کرمانشاه به دلیل جمعیت زیاد و کمبود زمین، با استقبال مواجه شود ولی در شهرستان‌ها، افراد تمایلی به مشارکت در این طرح‌ها نداشته باشند.

صحرایی گفت: ممکن است انبوه سازی به‌ شکل صنعتی از مزایایی مانند مقاوم بودن در برابر زلزله، ساخت سریع، ارزان بودن و ... برخوردار باشد ولی زندگی در این واحدها برای مردم این منطقه جذابیت چندانی نداشته باشد.

وی تاکید کرد: هر کدام از این شهرک های مسکونی در سراسر استان باید با در نظر گرفتن اولویت های پیشرفت، رویکرد خلق ثروت و ویژگی‌های فرهنگی هر منطقه طراحی و اجرایی شوند‌.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در حوزه ساخت واحدهای خود مالکی که با تسهیلات طرح جهش مسکن ساخته می‌شوند نیز باید با تعریف مشوق‌های معنادار، افراد را به ساخت مسکن در بافت های فرسوده ترغیب کرد و با اینکار به کارآمدکردن این بافت ها کمک کرد.

وی در ادامه سخنانش گردشگری را در کنار مسکن یکی از محورهای اصلی اشتغالزایی در استان کرمانشاه دانست و گفت: با توجه به ظرفیت‌های گسترده کرمانشاه در زمینه جذابیت های طبیعی، تاریخی و واقع شدن در مسیر کربلا و همجواری با کشور عراق، حوزه گردشگری در کوتاه مدت می تواند به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در مقیاس قابل توجه، کمک کند.

صحرایی تاکید کرد: با توجه با این‌ ظرفیت‌ها و پتانسیل های موجود، یک برنامه مدون و با نگاهی همه جانبه از جمله در حوزه ساخت مسکن برای رشد حوزه گردشگری با دورنمای تبدیل کرمانشاه به یک استان گردشگری تدوین شود.

کد خبر 40943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha