کلانشهر کرمانشاه ۱۲۴۰ هکتار بافت فرسوده و  حاشیه ای دارد

سرویس کرمانشاه _ نادر نوروزی گفت: در شهر کرمانشاه ۱۲۴۰ هکتار محلاتی داریم که در بافت فرسوده و مناطق حاشیه ای قرار دارند که در ادوار مختلف بوجود آمده و متاسفانه بسیاری از این محلات حاشیه ای از ضوابط شهرسازی برخوردار نیستند.

به گزارش کردپرس؛ شهردار کرمانشاه در کارگاه یک روزه آموزشی تنظیم و صدور شناسنامه های ساختمانی با بیان اینکه یکی از مهمترین رسالت های شهرداری حفظ انتظام و نظم در شهر است، گفت: اگر قواعد و مقررات شهرسازی درست رعایت شود، مشکلات تردد ،سکونت و اشتغال در شهر کاهش می یابد و چنانچه این مقررات رعایت نشود با ساختمان ها،معابر و محلاتی مواجه خواهیم بود که شرایط زندگی مطابق استانداردها در آن رعایت نمی گردد، و اصلاح آن کار بسیار مشکلی خواهد بود.

وی افزود: متاسفانه ما در تمام کشور به ویژه در شهر کرمانشاه با چنین مشکلاتی مواجه هستیم.

نادر نوروزی خاطر نشان کرد: قدمت بافت فرسوده در برخی نقاط به ۱۵۰ سال پیش بر می گردد که مشکلات شهرسازی زیادی دارند و رفع آنها نیاز به کار و تلاش زیادی دارد.

وی ادامه داد: در سنوات گذشته با حجم تخلفات ساختمانی در شهر کرمانشاه مواجه بودیم و در ابتدا شروع کار بنده در شهرداری کرمانشاه، صد در صد پرونده ها به کمسیون ماده صد ارجاع داده می شد و این یعنی اینکه اجازه داده بودیم همه تخلف کنند که بسیار تأسف آور بود اما با تلاش و برنامه ریزی در معاونت شهرسازی بالغ بر ۳۰ درصد تخلفات کم شده است.

شهردار کرمانشاه در پایان گفت: قطعاً برگزاری چنین کارگاه‌ها و کلاس های آموزشی می تواند به انتقال تجربیات و دانش بین همکاران شهرداری کمک کند و باید برگزاری چنین کارگاه هایی باید بیشتر برگزار گردد.

کد خبر 40941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha